Usuwanie rozstępów i cellulitu – sprawdzone metody

Rozstępy i cellulit najczęściej powstają na udach, biodrach, piersiach i brzuchu, zwykle na skutek uszkodzeń mechanicznych skóry lub zmian hormonalnych. Przyczyną tych pierwszych jest utrata wytrzymałości włókien kolagenowych, które pękają i prowadzą do pojawienia się przerw w tkance łącznej. Cellulit rozwija się natomiast na skutek zwiększenia przepuszczalności naczyń transportujących krew, co przyczynia się do powstawania obrzęków. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby na to, aby pozbyć się tych nieestetycznych defektów.

Dermabrazja

Dermabrazja to zabieg, który opiera się na mechanicznym ścieraniu kolejnych warstw skóry – począwszy od naskórka, a skończywszy na skórze właściwej oraz naczyniach krwionośnych. Procedura ta należy do stosunkowo inwazyjnych, dlatego wymaga znieczulenia miejscowego. Po zabiegu konieczna jest kilkutygodniowa rekonwalescencja. W tym okresie może wystąpić nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, a także ból i obrzęk. Skóra początkowo jest mocno podrażniona, jednak z czasem jej koloryt wyrównuje się i rozstępy znikają.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii opiera się na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych, które pobudzają produkcję elastyny i kolagenu. W usuwaniu rozstępów szczególnie pomocne są sole mineralne, retinol czy kwas hialuronowy. Mezoterapię przeprowadzić można za pomocą specjalnych igieł lub fal dźwiękowych. W pierwszym przypadku zabieg opiera się nie tylko na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji, ale tez wykonaniu mikronakłuć pobudzających regenerację skóry. Mezoterapia bezigłowa pozwala natomiast na wykonanie efektywnego mikromasażu skóry, który pobudza krążenie i ułatwia przyswajanie substancji. Oba zabiegi ujędrniają i odżywiają naskórek, redukując rozstępy oraz cellulit.

Peelingi chemiczne

Wykonanie peelingu chemicznego jest zabiegiem nieinwazyjnym, który doskonale nadaje się do usuwania rozstępów. Procedura ta opiera się na złuszczaniu skóry odpowiednimi substancjami chemicznymi. W zależności od składu peelingu, jego zastosowanie może mieć płytsze lub głębsze działanie. W przypadku rozstępów zalecane jest wykorzystanie silniejszych substancji, np. kwasu glikolowego lub kwasu TCA. Do zalet tej metody należy stosunkowo szybka widoczność pierwszych efektów. Najlepsze rezultaty przynosi wykonanie serii kilku peelingów chemicznych w odstępach kilkutygodniowych.

Przeczytaj też:  Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie mezoterapię mikroigłową oraz radiofrekwencję. Zabieg ten opiera się na wkłuwaniu igieł, które umożliwiają dotarcie fal elektromagnetycznych do głębokich warstw skóry. Prowadzi to do wywołania szoku termicznego, pobudzającego proces odbudowy włókien elastyny i kolagenu. Głębokość nakłuć ustalana jest indywidualnie. W zależności od potrzeb pacjenta, najczęściej wynosi ok. 0,5-3,0 mm. Zastosowanie radiofrekwencji mikroigłowej przynosi dobre efekty nawet w przypadku rozstępów o dużej głębokości. Najlepiej wykonywać ten zabieg w seriach. Rezultaty stają się widoczne po upływie kilkunastu tygodni od ostatniego nakłuwania.

Usuwanie rozstępów i redukcja cellulitu falą uderzeniową

Fala uderzeniowa Storz Medical opiera się na zastosowaniu nowoczesnego urządzenia, które wykorzystuje technologię fali akustycznej. Umożliwia ona mechaniczną stymulację tkanek, dzięki czemu poprawia komórkowy metabolizm i pobudza odnowę naczyń krwionośnych. Redukcja cellulitu falą uderzeniową to jeden z najlepszych sposobów na zniwelowanie strukturalnych niedoskonałości skóry. Fala akustyczna Storz Medical pozwala też na jej ujędrnienie oraz modelowanie sylwetki, a nawet zniwelowanie miejscowej otyłości. Storz Medical redukuje tkankę tłuszczową na głębokości do 5 cm, podczas gdy inne urządzenia na rynku docierają jedynie do 1 cm. W przypadku defektu takiego jak rozstępy fala uderzeniowa wykazuje szczególną efektywność. Zabieg ten posiada w swojej ofercie klinika medycyny estetycznej Anlaya. Na stronie: https://anlaya.pl/pricelist/461-fale-uderzeniowa-storz-medic poznać można wskazania i przeciwwskazania, a także inne informacje dotyczącej fali uderzeniowej.