Trzecia edycja bezpłatnego programu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie. Szansa dla kobiet.

TOP Women w e-biznesie to program edukacyjny dedykowany dla kobiet, które chcą zmienić coś w swoim życiu, zdobyć nowe znajomości, poznać tajniki biznesu i odpowiedniego wizerunku. Program organizowany jest od 2020 roku przez Fundację Kobiety E-biznesu. Jego celem jest podnoszenie kompetencji kobiet w obszarze digital i e-commerce, aktywizacja zawodowa Polek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, edukacja kobiet chcących się przekwalifikować i przejść z etatu na własną działalność gospodarczą.

Rekrutacja do programu potrwa do 15 stycznia 2023. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2023 roku i będą się odbywać w piątkowe popołudnia oraz soboty w formule on-line. W związku z ogromnym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w III edycji zwiększyliśmy liczbę miejsc do 250.

Kto może zostać uczestnikiem kursu szkoleniowego o biznesie online?

Celem bezpłatnego programu, organizowanego od 2020 roku przez Fundację Kobiety e-biznesu, jest podnoszenie kompetencji kobiet w obszarze digital i e-commerce, aktywizacja zawodowa Polek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, edukacja kobiet chcących się przekwalifikować i przejść z etatu na własną działalność gospodarczą. To także wsparcie dla tych przedsiębiorczyń, które pierwsze kroki w e-biznesie mają już za sobą, ale ze względu na dynamiczną sytuację na rynku i niepewne nastroje potrzebują poszerzyć kompetencje zawodowe, co pomoże im przetrwać nadchodzący kryzys. Do udziału zapraszamy wszystkie kobiety, które planują przekwalifikowanie się, rozpoczęcie własnej działalności, zdobycie lub poszerzenie kompetencji w zakresie prowadzenia działalności online.

Rekrutacja do programu jest bardzo prosta, udział w programie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz oraz uargumentować w kreatywny sposób, dlaczego kandydatka chce wziąć udział w tym wyjątkowym kursie szkoleniowym. “TOP Women w e-biznesie” to program dla każdej kobiety. Nie ma ograniczenia ze względu na wiek, wykształcenie, dochody czy miejsca zamieszkania.

Jak poradzić sobie podczas spowolnienia gospodarczego?

Zmieniająca się sytuację na rynku oraz e-commerce, który nieco wyhamowuje po ostatnich dwóch latach spektakularnych wzrostów zdefiniowały tematykę modułów szkoleniowych. Zdaniem ekspertów branży e-commerce, aby skutecznie konkurować w Internecie trzeba mieć pomysł na e-biznes, przemyślaną strategię marketingową, a także znajomość narzędzi cyfrowych. Wymaga to stałego dokształcania się, gdyż rynek e-commerce cały czas się zmienia.

Dlatego w tegorocznej edycji podczas cyklu szkoleń poruszony będzie również aspekt rozwijania e-commerce w warunkach kryzysu gospodarczego, rosnących cen oraz spadku nastrojów.

TOP Women w e-biznesie pomaga kobietom założyć własną firmę oraz podnieść kompetencje zawodowe

“TOP Women w e-biznesie” to ogólnopolski program szkoleniowy bez ograniczeń: wieku, wykształcenia, dochodów czy miejsca zamieszkania. Aplikować do programu mogą kobiety na różnym etapie drogi zawodowej poprzez wysłanie zgłoszenia za pośrednictwem strony https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2022-2023/
Spośród wszystkich kandydatek Kapituła programu złożona z ekspertów z branży e-commerce zaprosi 250 kobiet, wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń. Kurs ma zachęcić kobiety do podniesienia swoich kompetnecji zawodowych oraz do założenia włąsnej działalności gospodarczej.
Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Dun&Bradstreet odsetek polskich firm prowadzonych przez kobiety wynosi 32,5 proc. W stosunku do początku 2021 r. jest to jednak spadek o 3 proc. Z uwagą przyglądamy się małym i średnim firmom. Wiemy, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień. Widzimy też, że mikroprzedsiębiorcy coraz śmielej patrzą w stronę e-commercu. Biznes internetowy jest jednak wymagający i stawia wiele wyzwań, również tych związanych z obszarem płatności elektronicznych. Z myślą o MŚP przygotowaliśmy Akademię Przedsiębiorcy. Na portalu można znaleźć ciekawe artykuły, podcasty i webinary z zakresu prowadzenia własnego biznesu, również w e-commerce. Chcemy być blisko przedsiębiorców i wspierać ich na każdym kroku, a także pokazywać przewagi płatności bezgotówkowych w prowadzeniu własnego biznesu – komentuje Anna Spychalska-Grzeszek, Dyrektor Obszaru Marketingu i Produktów z Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków biznesu wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty.

Jakość kursu jest dla nas najważniejsza. Moduły szkoleniowe będą prowadzone przez trenerów – praktyków biznesu. Podczas 12 weekendowych modułów szkoleniowych online Uczestniczki m.in. nauczą się jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line.
Ważną sesją, otwierającą program, jest warsztat z zakresu metamorfozy i budowania własnego wizerunku w biznesie.

“Uczestniczki programu oprócz zdobywania biznesowych kompetencji przechodzą metamorfozę wizerunkową, ale też w pewnym sensie duchową. Uczą się budować personalny wizerunek, nabierają pewności siebie i zawierają nowe przyjaźnie. W trudnych czasach bardzo ważne jest poczucie wsparcia i wiary w siebie. Program TOP Women w e-biznesie to pomocna dłoń dla poszukujących swojej drogi.” – mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.


Wszystkie zajęcia będą rejestrowane i dostępne w formie nagrań wideo na dedykowanej to tego celu platformie. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia działalności w online.
Dodatkowym atutem programu jest także możliwość poznania wielu inspirujących kobiet z różnych stron Polski i wzajemnej wymiany doświadczeń między nimi oraz wspierania się w pierwszych krokach w biznesie.
„Wierzę, że również w tegorocznej edycji pomożemy wielu kobietom wejść na nową drogę zawodową, być może otworzyć własny sklep internetowy, ale przede wszystkim nabrać ‘wiatru w żagle’ aby podejmować odważne decyzje. W poprzedniej edycji było aż 700 zgłoszeń. Argumenty wskazywane przez uczestniczki, by dostać się do programu, ich kreatywność oraz wysoki stopień motywacji kandydatek, pokazały jak ważna jest taka społeczna inicjatywa” – mówi Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Małgorzata Ohme jest Ambasadorką programu i radzi kobietom jak uwierzyć w siebie.

Po raz kolejny Ambasadorką programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i dziennikarek w Polsce. Wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

„Wokół nas jest wiele utalentowanych i kreatywnych kobiet, które niesłusznie odkładają na później decyzję o rozpoczęciu własnego biznesu. Mają wszystko – umiejętności, wiedzę, pomysły, ale brak im odwagi by zrobić ten pierwszy krok. Wsparcie, które daje kobietom program Top Women w e-biznesie jest ogromne i nieocenione. Zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, mentalnej jak i networkingowej. Z przyjemnością patrzę, jak uczestniczki kolejnych edycji programu rozwijają skrzydła w e-biznesie – mówi Małgorzata Ohme, Ambasadorka programu “TOP Woman w e-biznesie”.

Udział w programie to szansa dla kobiet, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, pomysły i pasje, realizowane dotąd w domowym zaciszu, w atrakcyjne start-upy.

Jak się zapisać na kurs TOP Women w e-biznesie

Masz poczucie, że nadszedł czas, żeby dokonać zmiany w swoim życiu zawodowym? Masz pomysł na e-biznes, ale brak Ci odwagi by zacząć? Zainwestowałaś w e-sklep, ale wyniki sprzedaży Cię nie satysfakcjonują?

Weź udział w rekrutacji i dołącz do grona Top Women w e-biznesie. Aplikować należy przez stronę internetową, wypełniając prosty formularz zgłoszeniowy. Warto ciekawie opisać swoją kandydaturę. https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2022-2023/

Kolejne etapy rekrutacji znajdują się w poniższym harmonogramie.

  • do 15.01.2023 – nabór zgłoszeń
  • do 1 lutego 2023 – weryfikacja zgłoszeń kandydatek
  • 4 lutego .2023 – ogłoszenie listy 250 uczestniczek
  • 24 lutego 2023 – uroczysta inauguracja programu
  • i rozpoczęcie zajęć
  • maj 2023 – uroczysta gala kończąca program

Program powstał przy współpracy z Partnerami, takimi jak: Visa, Allegro, InPost, Ceneo, ERGO Hestia, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Sky-shop.pl, Przelewy24, Modivo, Hebe, Ziaja.