Truskawkowy blond – dla kogo?

Truskawkowy blond to nowy trend, któremu trudno nie ulec. Uwielbiany przez blogerki oraz gwiazdy młodego pokolenia, blond łączący różowawe i złote refleksy, jest hitem ostatnich sezonów i wcale nie zapowiada się, aby wkrótce wyszedł z mody. Sprawdź, komu pasuje truskawkowy blond i jak uzyskać taki kolor.

Truskawkowy blond — dla kogo?

Znalezione obrazy dla zapytania truskawkowy blond dla kogo

Włosy w odcieniu truskawkowego blondu najlepiej sprawdzą się u naturalnych blondynek z piegami. Ten kolor pięknie podkreśla również jasną, porcelanową, wręcz przeźroczystą cerą. Taka koloryzacja wykonywana jest najczęściej po to, aby subtelnie ocieplić włosy w kolorze blond, rudym lub kasztanowym. Raczej odradzana jest brunetkom, chociaż jej wykonanie też jest możliwe przy tym kolorze. Niestety tu należy się liczyć z dekoloryzacją, która uszkadza żywotność włosów.

Truskawkowy blond jest dobry dla kobiet, które mają ochotę na oryginalną zmianę, zachowując przy tym elegancję. To trend, który ostatnio jest często wybierany przez celebrytki. Z pewnością jest to mocny akcent, który podkreśla subtelna urodę. Różowy odcień blondu rozświetla twarz, zwłaszcza w przypadku kobiet posiadających bladą cerę.

Truskawkowy blond — jak uzyskać kolor

Znalezione obrazy dla zapytania truskawkowy blond dla kogo

Truskawkowy blond to kolor pomiędzy blondem kalifornijskim a blondem weneckim. Charakteryzuje się ciepłymi, złoconymi i miedzianymi refleksami, które zmierzają w kierunku koloru różowego. Żeby uzyskać truskawkowy blond, fryzjer musi wykonać technikę balejażu. Dzięki temu całość będzie wyglądać bardzo naturalnie, bo zafarbowane kosmyki będą dyskretne. Jeśli zależy Ci na bardziej spektakularnym efekcie, może pokusić się o całościową koloryzację.

Koloryzację włosów można również przeprowadzić w domu. W drogeriach dostępne są farby w odcieniach miedzianego i złotego blondu, niekiedy pożądany efekt daje farba w kolorze czerwonym, wiśniowym lub burgundowym. Wszystko zależy od koloru wyjściowego. Również czas trzymania farby jest zróżnicowany, zależy od jej odcienia oraz koloru włosów. Dobrym pomysłem jest skorzystanie w pierwszej kolejności z szamponetki koloryzującej. Uzyskany kolor znika po kilku umyciach włosów, co jest bezpieczne dla osób, którym jednak efekt końcowy nie spodoba się.