Trendy wnętrzarskie w 2023 roku – wszystko co musisz wiedzieć

Rok 2023 przynosi wiele zmian i nowości, także jeśli chodzi o home design! Jeśli interesujesz się aranżacją wnętrz i starasz się trzymać rękę na pulsie w przypadku trendów, z pewnością ciekawi cię, co będzie na topie w tym roku! Przychodzimy z odpowiedzią i zdradzamy, które nurty najbardziej zyskują na popularności. W 2023 roku nie zabraknie nowości, które będą miały duży wpływ na wystrój naszych mieszkań, ale będziemy obserwować także powrót do przeszłości oraz rozwój trendów, które obserwujemy już od kilku lat. Zapraszamy do lektury!

Ukłon w stronę natury, czyli rośliny i rosnąca popularność stylu urban jungle

Jednym z głównych trendów, które w 2023 roku będą na absolutnym topie, będzie natura, roślinność i zieleń. Coraz więcej osób szuka kontaktu z naturą i stara się włączyć elementy natury do swojego mieszkania czy domu. Będą to przede wszystkim meble z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan czy wiklina. Ponadto, popularnością będą cieszyły się rośliny doniczkowe oraz motywy związane z przyrodą, takie jak liście czy kwiaty. 

Niewątpliwie od jakiegoś czasu wszyscy dostrzegamy absolutny szał na punkcie roślin doniczkowych. Chodzi tutaj nie o kolorowe kwiaty, a zielone, liściaste rośliny, różnego rodzaju palmy, zamiokulkasy czy monstery. W wielu mieszkaniach w związku z ogromną liczbą roślin powstaje wrażenie miejskiej dżungli. Styl urban jungle nie jest żadną nowością, jednak w ostatnim czasie widzimy ogromny wzrost jego popularności, a co za tym idzie, jest on jednym z bardziej wyrazistych trendów wnętrzarskich na 2023 rok.

Mniej znaczy więcej. Minimalizm znów na topie

Zasadę less is more wszyscy dobrze znamy, jednak w ostatnim czasie coraz więcej z nas decyduje się wdrożyć także w naszym codziennym otoczeniu. Minimalizm to kolejny z trendów na 2023 rok.  Czym charakteryzuje się minimalizm, poza wspomnianą wcześniej maksymą? Przede wszystkim, ma być maksymalnie funkcjonalnie i prosto. W związku z tym meble będą miały proste linie i kształty, a kolory będą utrzymane w stonowanych barwach, przede wszystkim bieli, czerni i szarości.

 We wnętrzach minimalistycznych nie ma miejsca na zbędne dekoracje czy zagracenie wnętrza, można więc zapomnieć o tzw. “zbieraczach kurzu”, w postaci różnych figurek czy innych ozdób. Wszystko, co nas otacza, ma być przydatne, a do tego nie ma być tego zbyt dużo. To właśnie na tym polega fenomen minimalizmu – w takich wnętrzach po prostu dobrze się nam żyje.

Meble minimalistyczne w najróżniejszych wydaniach znajdziesz w sklepie internetowym Sfmeble.pl: https://www.sfmeble.pl/

Vintage wraca nie tylko w modzie

W 2023 roku będziemy mieli do czynienia także z powrotem do stylu vintage! Tak naprawdę ten trend nie powinien nikogo dziwić – w końcu obserwujemy takie tendencje w modzie już od ładnych paru lat. Vintage shopy pękają w szwach i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Teraz ten trend będzie dotyczył także naszych wnętrz.

Coraz więcej osób szuka unikatowych i oryginalnych rozwiązań, które przypominają meble z poprzednich dekad. W związku z tym będziemy mieć do czynienia z meblami, które będą przypominały styl lat 60., 70. czy 80. Stylowe fotele, dużo drewna i mebli o oryginalnym, niepowtarzalnym charakterze. Dużą rolę będą tutaj grały także dodatki, jak np. włączniki do świateł w stylu vintage, celowo postarzane żarówki czy wolnostojące baterie w łazience.