Torebki, które musisz mieć w swojej garderobie

Niektóre akcesoria modowe to nie tyko zdobny dodatek do stylizacji, ale również funkcjonalny gadżet, który pomaga w codziennych sytuacjach. Należy do nich torebka, dzięki której można uzupełnić swoją stylizację i przy okazji przechować przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Jedne z najwygodniejszych to torebki na ramię, która mają długie uchwyty i nie trzeba ich trzymać w dłoni. Bardzo pojemne są shopperki, a na okazjonalne wyjścia – kopertówki. Jak je wszystkie stylizować, aby wyglądać modnie?

Elegancki bankiet lub uroczystość rodzinna

Czasem sytuacja wymaga założenia odświętnego stroju. Takie okoliczności to doskonała okazja do stworzenia pełnej i przemyślanej stylizacji, która zachwyci wszystkich. Uzupełnienie całości stanowi biżuteria, buty i oczywiście – torebka. Jej wybór nie może być przypadkowy. Na eleganckie wyjścia polecają się małe, wizytowe kopertówki. Dla praktycznych kobiet poleca się czarne modele, które są uniwersalne i będą pasować do wielu stylizacji. Kopertówki są małych rozmiarów, więc często nosi się je w dłoni. Jednakże niektóre mogą posiadać długi pasek czy łańcuszek. Takie torebki na ramię to jednocześnie eleganckie i komfortowe rozwiązanie. Zdobione cekinami z pewnością sprawdzą się również na sylwestra.

Torebki do pracy w biurze

Nierzadko praca biurowa wymaga na pracownikach odpowiedniego dresscode’u. Eleganckie, ale stonowane stylizacje potrzebują odpowiednio dobranych akcesoriów. Na pomoc przychodzą torebki na ramię typu aktówka. Są sztywne, trzymają kształt i wyglądają businessowo. Specjalne uchwyty pozwalają na trzymanie torebki w dłoni – wówczas pasek można odpiąć i schować do środka. Mniej wizytowe mogą być listonoszki – torebki na ramię o mniejszych rozmiarach, zamykane klapą na magnes, z wieloma przegródkami. Są bardzo użyteczne i pojemne mimo niewielkich rozmiarów. W swojej szafie warto posiadać modele skórzane, które przetrwają próbę czasu.

Uniwersalne torebki na co dzień

Codzienne wyjścia na zakupy, spacer czy w innych celach to doskonała okazja na wykorzystanie torebek typu shopper. Luźne, zmieniające kształt w zależności od zawartości torebki na ramię są bardzo pojemne. Można w nich przechowywać wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty, nawet teczki i dokumenty w rozmiarze A4. Nierzadko pomieszczą również drobne zakupy. To z pewnością ułatwi przemieszczanie się pomiędzy kilkoma punktami z uwagi na brak dodatkowej siatki z zakupami. Co więcej, shopperki występują w różnych, modnych wzorach, więc każda kobieta bez problemu znajdzie swój ulubiony model.