Sukces Pisany Szminką stworzył Aleję Ludzi Zmieniających Świat

Inicjatywa Sukces Pisany Szminką zainicjowała stworzenie Alei Ludzi Zmieniających Świat na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Posadzenie grabów pospolitych symbolizuje statuetki przyznawane w ramach XV edycji tego najstarszego i największego konkursu w Polsce, który wyróżnia przedsiębiorcze kobiety oraz liderów zaangażowanych w działania na rzecz równości i różnorodności.

Jubileuszowa edycja konkursu Sukces Pisany Szminką stanowi kulminację 15 lat działań, podczas których wręczono 165 statuetek. W tym roku, rekordowa liczba zgłoszeń, która przekroczyła 140 w sześciu otwartych kategoriach, świadczy o rosnącym zainteresowaniu i uznaniu dla konkursu. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku, po raz pierwszy w historii gali finałowej, zrezygnowano z tradycyjnego wręczania statuetek na rzecz bardziej symbolicznego gestu.

Chcemy, żeby stworzona przez Sukces Pisany Szminką Aleja Ludzi Zmieniających Świat była wieczną pamiątką sukcesów laureatek i laureatów naszego konkursu. Jest to miejsce symboliczne, do którego będziemy powracać, by wspominać te osiągnięcia. Zależało nam na tym, aby Aleja powstała w miejscu historycznym i aby tę historię tworzyć dalej razem. Z tego miejsca chciałabym podziękować panu Pawłowi Jaskanisowi i Ani Auksel-Sekutowicz, bo bez nich ten projekt nie byłby możliwy – mówi Olga Kozierowska, prezeska Sukcesu Pisanego Szminką.

Od ubiegłego roku, w konkursie Sukces Pisany Szminką zamiast tradycyjnych statuetek przyznawane są drzewa, które tworzą Aleję Ludzi Zmieniających Świat. Aleja ta znajduje się w kompleksie pałacowo-ogrodowym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obecnie aleję tworzy 29 grabów pospolitych, zlokalizowanych w rejonie boskietów na dolnym tarasie ogrodu barokowego przy Jeziorze Wilanowskim. Czternaście z tych drzew zostało posadzonych przez laureatów XIV edycji konkursu, a kolejne piętnaście przez nagrodzonych w XV edycji. Dokładną lokalizację Alei Ludzi Zmieniających Świat można znaleźć w dedykowanej aplikacji.

Wsparcie ofiarodawców w formie ufundowania drzew w naszym ogrodzie jest dla nas bardzo ważne, a dla samych instytucji jest to niepowtarzalna pamiątka ważnych wydarzeń czy jubileuszy. Cieszymy się, że to właśnie w naszym historycznym ogrodzie powstała Aleja Ludzi Zmieniających Świat i tym samym możemy być częścią tej inicjatywy – mówi Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Sukces Pisany Szminką.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz