Stylowa i funkcjonalna torba dla mamy i niemowlaka: jaką wybrać?

Z pewnością każda mama wie, że pojemna, a zarazem podręczna torba to podstawa. Dzięki niej możemy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria, gadżety oraz zabawki. Wyjście z niemowlakiem wcale nie musi być męczące – wystarczy jedynie odrobina zorganizowania, aby mieć pod ręką wszystko to, co może okazać się niezbędne. Przechowywanie tego typu rzeczy we własnej torebce jest zwykle niemożliwe. Wynika to z faktu, że zajmują one dużo przestrzeni, a dodatkowo bywają ciężkie.

Nieprawdą jest, że torby dla matek muszą być nieciekawe i nijakie. W dzisiejszych czasach wybór efektownych modeli jest ogromny. Podczas zakupów można stracić głowę! Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jakie parametry należy wziąć pod uwagę, aby rozsądnie zainwestować gotówkę.

Wygodny uchwyt

Poszukując idealnej torby dla mamy i niemowlaka należy sprawdzić, jak prezentuje się uchwyt. Powinien być on regulowany, gdyż dzięki temu łatwo będzie nam przenosić bagaż na ramieniu lub w dłoni. Oprócz tego dużą rolę odgrywa to, czy interesujący nas model posiada specjalny pas do mocowania na wózku. To absolutna podstawa, z której nie można zrezygnować.

Paski przy torbie muszą być mocne, gdyż w innym przypadku szybki ulegną przetarciu oraz uszkodzeniu. Nie zapominajmy, że ciężka zawartość może doprowadzić do przedwczesnej deformacji. Właśnie dlatego rekomendowane są przede wszystkim relatywnie szerokie uchwyty wykonane z wytrzymałego materiału.

Optymalne wymiary

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie wymiary powinna posiadać torba dla mamy.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektóre kobiety zabierają na spacer całą wyprawkę, inne zaś potrzebują jedynie kilku pieluszek oraz butelki. W pierwszej kolejności warto jest wykonać spis rzeczy, które mamy zamiar transportować.

Nie tylko wymiary odgrywają dużą rolę. W przypadku niektórych modeli podana jest pojemność, czy też maksymalny udźwig. Są to parametry, dzięki którym łatwiej jest ocenić, czy produkt będzie zgodny z oczekiwaniami. Dotyczy to w szczególności zakupów przez internet, kiedy towar widzimy wyłącznie na zdjęciach.

Liczba kieszeni

Lepiej odpuścić sobie torby, które posiadają wyłącznie jedną przegrodę. Są one dedykowane mamom, które nie zabierają ze sobą zbyt wielu elementów. Kieszenie pozwalają efektywnie wykorzystać wolną przestrzeń. Dzięki temu mamy pewność, że smoczek nie będzie znajdował się w tym samym miejscu, co buciki na zmianę lub ręcznik. To spore ułatwienie dla rodziców.

Na szczególną uwagę zasługują torby, które posiadają osobne kieszenie na butelki, a nawet pokrowiec na pieluchy. Podczas jej pakowania trzeba jednak kierować się zdrowym rozsądkiem, szczególnie jeśli zostanie ona zawieszona na oparciu wózka. W przypadku lekkiej spacerówki może okazać się, że wózek utracił swoją stabilność, przez co jest mniej bezpieczny dla maluszka. Zbyt duże obciążenie nie jest wskazane.

Materiał łatwy w czyszczeniu

Oczywistym jest, że torba, w której znajdują się rzeczy naszej pociechy musi być regularnie czyszczona. Kluczowy jest rodzaj materiału – zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Najlepiej, jeśli powstałe zabrudzenia można szybko usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki. Oczywiście torba nie może przepuszczać wilgoci do wnętrza.

Nie warto jest inwestować w modele słabej jakości, które pochodzą z bliżej nieokreślonego źródła. O wiele rozsądniej jest postawić na znaną markę – szeroki wybór toreb dla mam można znaleźć w sklepie Zabawka i Wyprawka. Kupujmy przede wszystkim produkty nowe. Warto pamiętać o tym, aby wystrzegać się toreb z drugiej ręki. Często bowiem są one już dość mocno „wynoszone”, pojawiają się na nich trwałe plamy (często niewidoczne na zdjęciach sprzedającego) i istnieje duże ryzyko uszkodzenia w krótkim czasie.