Styl skandynawski w tatuażach – co warto wiedzieć?

Tatuaże są modne i nic nie wskazuje na to, aby owa moda miała przeminąć. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że o ile posiadanie dziary jest na czasie, to duże znaczenia ma także to, jaki wzór macie wytatuowany. Jak wszystko, moda na pewne wzory i motywy przemija. Pomyślcie tylko, że jeszcze w latach 90-tych modne były tatuaże na kostce, a na początku XXI wieku na czasie stały się duże tatuaże na łopatkach. Obecnie takie dziary uznawane są za passe. A co teraz jest modne? Na pewno można powiedzieć, że ou mode jest styl skandynawski. Czas dowiedzieć się więcej na jego temat i zastanowić się, czy jest to dobry wybór właśnie dla Was.

Styl skandynawski w tatuażach – co warto wiedzieć?

Moda zmienną jest i trudno się z tym nie zgodzić. Jednocześnie moda potrafi zaskakiwać, choć rzecz jasna nie zawsze pozytywnie. Na szczęście przynajmniej w tatuażach zaskoczyła jak najbardziej na plus, wszak modne stały się dziary w stylu skandynawskim. Co warto wiedzieć o tym stylu poza tym, że jest modny, ciekawy, ale i można uznać go za klasyczny? Otóż wbrew pozorom stylu skandynawskiego nie trzeba wcale analizować poprzez minimalizm czy subtelność, wszak ma w sobie coś więcej. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że styl skandynawski w tatuażach jest jak kameleon. Z jednej dziary mogą być subtelne i minimalistyczne niczym filozofia hygge, ale mogą też być odważne i wręcz wyróżniające się, a także ciekawe jak mitologia nordycka, z której czerpią. Jednocześnie, jak to zwykle bywa, nie tylko sam wzór ma znaczenie, ale także inna ważna rzecz. Otóż niezależnie czy chcecie wykonać tatuaż w Poznaniu, Warszawie czy Katowicach musicie znaleźć dobre studio tatuażu, bo tylko wtedy, gdy tatuaż zostanie wykonany przed prawdziwych artystów, możecie liczyć na to, że będzie prezentował się obłędnie.

Dla kogo tatuaż w stylu skandynawskim jest dobrym wyborem?

Oczywiście zawsze decyzję o tatuażu trzeba dobrze przemyśleć i w żadnym przypadku nie można decydować się na dziarę pod wpływem impulsu. Kluczem do sukcesu, a raczej udanego tatuażu jest także miejsce, gdzie wykonacie go i nie mamy tutaj na myśli części ciała, lecz po prostu studio tatuażu. Jak już wspominaliśmy tatuaże w stylu skandynawskim mogą być bardzo różnorodne, a więc subtelne, ale też odważne. Wszystko zależy od motywu, na jaki postawicie. Zatem można powiedzieć, że takie dziary są tak naprawdę dobrym wyborem dla każdego, kto ceni styl i różnorodność. Na pewno każdy w stylu skandynawskim znajdzie coś dla siebie. To trafny wybór dla osób lubiących minimalizm, ale i ceniących oryginalność. Jednocześnie warto zauważyć, że takie tatuaże mogą być po prostu rysunkami na ciele, ale mogą też oznaczać coś więcej i mieć choćby wartość symboliczną. Ciekawym przykładem jest Valknut. Ten symbol można interpretować naprawdę różnorodnie. Może nawiązywać od odwagi, ale i pokonywania trudności. Jednocześnie można też wybierać wzory nawiązujące do duńskiej filozofii szczęścia, czyli Hygge. W tym przypadku popularne są motywy roślin, ale i drzew czy przyrody. Możecie też postawić na wzory związane w wikingami i walhalli i walkirii.

Cechy stylu skandynawskiego

Tatuaże w stylu skandynawskim, niezależnie od wzoru, cechuje mocny kolor, ostre prowadzenie tuszu, ale i cieniowania. Dzięki temu można uzyskać naprawdę świetny efekt. Jednocześnie dobrze prezentują się nie tylko duże dziary, ale też małe tatuaże. Jeżeli chodzi o miejsce na ciele, gdzie najczęściej wykonuje się takie tatuaże, to i tutaj jest duży wybór, gdyż modne są tatuaże na nadgarstkach, ale też na łopatkach czy pokrywające całe plecy. Do tego można również postawić na tatuaże na szyi. Wiele osób decyduje się na dziarę za uchem czy z boku głowy. Tatuaże w stylu skandynawskim mogą być zarówno ciemne i klasyczne, jak i kolorowe czy subtelne.

Tatuaże w stylu skandynawskim – wybór dobrego studia do podstawa

Przypominamy jeszcze jak ważny jest wybór odpowiedniego studia tatuażu, taki jak skytattoo.net. Warto zapłacić więcej za dziarę i postawić na najlepszych artystów, niż potem żałować. Pamiętajcie, że dziary nie są łatwe do wykonania, a jeżeli zależy Wam na świetnym efekcie, to tylko tatuażyści, którzy mają realne umiejętności sobie z tym poradzą.