Sprawdzone metody na wypadające i zniszczone włosy

Zniszczone włosy stają się matowe i suche, a także łatwo się łamią i częściej wypadają. Na ich kondycję negatywnie wpływa wiele czynników, takich jak wysoka temperatura otoczenia, promienie słoneczne czy uboga dieta. Nie bez znaczenia pozostaje stosowanie źle dobranych kosmetyków, częste rozjaśnianie i farbowanie czy zbyt intensywne wyczesywanie. Objawem zniszczenia włosów mogą być rozdwajające się końcówki, a także ich przerzedzenie i ogólna utrata blasku. Istnieją jednak sposoby na to, aby uporać się z tym problemem.

Odżywcze płukanki i regeneracyjne maseczki

Aby zregenerować, nawilżyć i odżywić włosy, warto stosować różne płukanki i maseczki. Na ich kondycję korzystnie wpływają witaminy z grupy B, witaminy A i E oraz różne minerały. Szczególnie polecana jest maseczka z jajek. Wystarczy jedynie zmieszać żółtko z sokiem z cytryny oraz oliwą, a następnie nałożyć miksturę na włosy oraz przykryć czepkiem. Po upływie pół godziny, głowę należy przemyć ciepłą wodą i szamponem. Bardzo dobrze sprawdza się też mieszanka z drożdży i oleju. Po nałożeniu na włosy na ok. 40 minut, pobudzić można cebulki do wzrostu. Działanie odżywcze wykazuje również maseczka z banana, awokado i mleka, którą po 20 minutach wystarczy zmyć letnią wodą. Do szczególnie polecanych zabiegów należy też płukanie piwem pszenicznym. Wystarczy jedynie opłukać nim głowę, a następnie umyć. Cenne właściwości ma także maseczka z nafty i oleju rycynowego. Taką mieszankę należy nałożyć na włosy suche, a po 30 minutach spłukać i nałożyć delikatną odżywkę.

Dieta na zniszczone włosy

Regeneracji zniszczonych włosów sprzyja odpowiednia dieta Kluczową rolę odrywają składniki mineralne, takie jak miedź, cynk i krzem. Warto każdego dnia spożywać migdały, orzechy oraz pestki, które chronią przed łamliwością włosów oraz zapewniają ich prawidłowy wzrost. Korzystny wpływ mają też kalarepa, seler oraz rzodkiew, ponieważ zapobiegają obumieraniu cebulek. Nie wolno rezygnować z innych warzyw, takich jak marchew, koper, szczypiorek czy natka. Występuje w nich karoten, który ulega przekształceniu w witaminę A. Odpowiada ona za przyspieszenie cyklu odnowy komórek, a także wspomaga produkcję kreatyny. Warto natomiast zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych, które powodują stres oksydacyjny i negatywnie wpływają na włosy.

Suplementacja na poprawę kondycji włosów

Aby poprawić kondycję włosów, warto też sięgnąć po odpowiednią suplementację. Środki te zazwyczaj zawierają całkowicie bezpieczne i naturalne składniki, np. roślinne wyciągi z pokrzywy, skrzypu polnego czy palmy sabałowej. Ich działanie zmniejsza aktywność hormonu DHT sprzyjającego łysieniu, tworzy barierę przed nagatywnym wpływem wolnych rodników oraz odbudowuje cebulki. Do polecanych preparatów należy Revihair, z którego opisem można zapoznać się na stronie: https://wntt.pl/revihair-na-zageszczanie-wlosow-dzialanie-dawkowanie-opinie-hit-czy-kit/. W jego składzie znajduje się również L-cysteina, wzmacniająca strukturę włosów oraz nadająca im blasku. Revihair nie tylko zapewnia skuteczną regenerację i chroni przed czynnikami niekorzystnie wpływającymi na kondycję skóry głowy, ale też przyspiesza naturalny porost włosów.

Zabiegi na zniszczone włosy

Jeżeli domowe sposoby i zmiana codziennych nawyków nie pomagają, z problemem zniszczonych i wypadających włosów można udać się do specjalisty. W profesjonalnych salonach realizowane są różne zabiegi regenerujące i wzmacniające. Do najpopularniejszych należy rekonstrukcja włosa, która polega na zastosowaniu odpowiednich aminokwasów. W procesie tym następuje kompleksowe czyszczenie włosów, a następnie ich zakwaszanie i wygładzanie. Polecaną metodą jest też zabieg keratynowy. W tym przypadku włosy wzmacniane są dodatkową kreatyną, będącą ich podstawowym składnikiem budulcowym. Zabieg ten pozwala na uzyskanie efektu, który utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. Dużą popularnością cieszy się też botoks na włosy, który działa regenerująco i wzmacniająco.