Sposoby na wyrównanie kolorytu naszej cery

Skóra o jednolitym kolorycie i promiennym, młodzieńczym wyglądzie to marzenie większości kobiet. Co jednak zrobić, gdy natura nie obdarzyła nas takim pięknym prezentem? Jest na to bardzo prosty sposób – wystarczy zastosować krem wyrównujący koloryt. Podpowiadamy jaki krem wybrać, by skutecznie zredukować przebarwienia i jak go stosować.

Co ma wpływ na koloryt naszej cery?

To, jak wygląda nasza cera, jest efektem wielu czynników – od uwarunkowań genetycznych poprzez dietę i tryb życia po ilość czasu spędzanego na słońcu. To właśnie ekspozycja na słońce w dużej mierze odpowiedzialna jest za powstawanie na skórze przebarwień. Mogą one jednak także mieć podłoże hormonalne i związane z kwestiami zdrowotnymi. Także osoby palące papierosy mają częściej problemy z zachowaniem jednolitego i zdrowego kolorytu cery. Nie służy temu także zbyt mała ilość snu oraz stres. Tak, stres bardzo niekorzystnie odbija się na naszej skórze i można powiedzieć, że widać go na pierwszy rzut oka.

Sposoby na wyrównanie kolorytu cery

Na kondycję i koloryt naszej cery korzystnie wpłynie zmiana nawyków żywieniowych i ochrona skóry przed promieniami UV korzystnie wpłyną na jej kondycję. Cerze służy też ruch na świeżym powietrzu i odpoczynek, w tym sen. Dobrze zadziała też suplementacja witamin, przede wszystkim witaminy C, A, E i witamin z grupy B. Warto także sięgnąć po kosmetyki wyrównujące koloryt cery, które pomogą zniwelować już istniejące przebarwienia. Przynajmniej raz w tygodniu zaleca się też wykonać peeling, a raz na jakiś czas także peeling medyczny.

Krem wyrównujący koloryt cery – jak działa?

Niejednolity kolor cery spowodowany jest najczęściej przez drobne przebarwienia, które powstają na skórze w efekcie oddziaływania na nią promieni słonecznych. Fachowo zjawisko to nazywane jest fotostarzeniem się skóry i jest nieuchronnym procesem, który przybiera na sile wraz z tym, jak przybywa nam lat. Krem wyrównujący koloryt skóry ma za zadanie cofnąć ten proces, czyli nie tylko rozjaśnić już istniejące przebarwienia takie jak plamki, piegi i zaczerwienienia, ale także chronić skórę przed powstawaniem kolejnych.

 

Jaki krem na wyrównanie kolorytu cery wybrać?

Krem wyrównujący koloryt cery powinien być przede wszystkim skuteczny. Powinien też chronić skórę przed promieniowaniem UV. Dobrym wyborem będzie na przykład krem Anew Clinical od Avon z dodatkiem kwasów kosmetycznych i witaminy C. Kosmetyk ten można stosować do każdego rodzaju cery, także do tej bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Zawarta w nim witamina C rozjaśnia przebarwienia, a filtr SF35 chroni przed powstawaniem następnych. Kwasy kosmetyczne wzmacniają skórę i czynią ją bardziej odporną na warunki zewnętrzne. Krem redukuje też zaczerwienienia. Regularne stosowanie sprawi, że skóra odzyska jednolity koloryt i w widoczny sposób poprawi się jej kondycja. Krem jest idealny do ochrony skóry latem.

 

Jak stosować krem wyrównujący koloryt cery?

To bardzo proste. Krem wyrównujący koloryt nakładamy na czystą skórę twarzy i szyi. Wmasowujemy go w skórę delikatnymi, płynnymi ruchami. Kosmetyk nakładamy na całą powierzchnię skóry, nie tylko na plamki i inne przebarwienia – pamiętajmy, że ma nas także chronić przed promieniowaniem słonecznym. Krem wyrównujący koloryt cery najlepiej stosować rano, przynajmniej 15 minut przed wyjściem z domu i ekspozycją skóry na słońce.