Spodenki damskie – jaką długość nogawek wybrać ?

Wiele kobiet z lekką obawą spogląda na krótkie spodenki damskie – zupełnie niepotrzebnie! Dobór odpowiedniej długości szortów jest bardzo prosty, trzeba tylko poświęcić mu chwilę uwagi. Podstawą jest wybieranie niezbyt długich modeli, które mogą optycznie skrócić sylwetkę oraz nienadmiernie krótkich, odsłaniających zbyt wiele. Dowiedz się, jaką długość nogawek wybrać w przypadku spodenek damskich.

Modne spodenki damskie typu kolarki

Długie szorty damskie nazywane również spodenkami rowerzysty lub kolarkami są hitem obecnego sezonu. Mają postać dopasowanych, legginsowych szortów, sięgających tuż przed kolano. Zazwyczaj zakłada się do nich dłuższy T-shirt, marynarkę lub koszulowy płaszcz za pośladki. Ich podstawową zaletą jest zdecydowanie komfort noszenia oraz elastyczność, dzięki czemu można w nich wygodnie wykonywać najróżniejsze czynności. Jeśli decydujemy się na taki rodzaj szortów, powinny one kończyć się idealnie nad kolanem. Przedłużenie ich nieco niżej może optycznie obciążyć sylwetkę.

Krótkie szorty damskie jeansowe

Jeansowe szorty to klasyk, który najprawdopodobniej nie wyjdzie już z mody, ponieważ powraca co roku od wielu sezonów w najróżniejszych postaciach. Trend noszenia spodenek odsłaniających pośladki jest już dawno za nami, a teraz taka konstrukcja krótkich spodni znaczy tylko tyle, że są one nieprawidłowo dopasowane. Jeśli wybieramy krótkie szorty damskie, powinny one zasłaniać pośladki.

Niestety często samo przymierzenie spodenek w sklepie nie zawsze to gwarantuje, gdyż niektóre modele mogą samoistnie podnosić się w czasie noszenia. Modowi specjaliści twierdzą zatem, że najbezpieczniejszą długością nogawek w krótkich spodenkach jest taka, która sięga do 1/3 uda. Ta zasada sprawdza się niezależnie od wzrostu, zatem warto się nią kierować w wyborze idealnych szortów!

Damskie szorty jeansowe

Sportowe szorty damskie do kolan

Sportowe szorty to podstawa do wykonywania ćwiczeń, niezależnie od tego, czy trenujemy na siłowni, czy też biegamy w plenerze. Do takich zastosowań najlepiej sprawdzają się spodenki przed kolano damskie, które nawet w najgłębszym skłonie będą zasłaniać pupę. Powinny być w miarę możliwości luźne, żeby nie krępować ruchów. Dużą zaletą w przypadku takich spodenek będzie domieszka elastanu w składzie, który pozwoli im lepiej dopasować się do sylwetki i wracać do pierwotnej postaci po rozciągnięciu. Komfort i wygodę zapewnią np. spodenki damskie od Denley.

Omawiany model szortów najlepiej sprawdzi się w przypadku dyscyplin takich jak koszykówka, piłka plażowa czy boks. W przypadku sportów, podczas których uprawiania nasze kolana mają nawet przez krótką chwilę kontakt z podłożem (jak np. siatkówka), nawet pomimo stosowania ochraniaczy lepiej będzie zdecydować się na spodenki za kolano. Mogą mieć luźną, dresową formę lub konstrukcję przyciętych leginsów czy też spodenek ¾.

Sportowe szorty damskie

Spodenki damskie typu paperbag

Spodenki damskie granatowe lub beżowe typu paperbag powinny znaleźć się absolutnie w każdej szafie. Warto je wybierać przede wszystkim dlatego, że:

  • pięknie wyglądają na sylwetce,
  • podkreślają talię, a w razie jej braku, mogą optycznie ją zbudować,
  • maskują szerokie biodra i wydłużają nogi,
  • powiększają optycznie pupę.

Ich długość jest jednak równie istotna, co w przypadku pozostałych modeli spodenek. Nie powinny być zbyt krótkie ani zbyt długie. Jeśli wybieramy szorty typu paperbag najlepiej będzie wybrać te, które sięgają połowy uda. Jak widać, dobór odpowiedniej długości nogawek w przypadku poszczególnych modeli szortów jest bardzo prosty!