Sklep ortopedyczny nie tylko dla chorych

Czym zajmuje się podologia?

To wyspecjalizowana gałąź medycyny. Czasami utożsamia się ją z pielęgnacją stóp ale obejmuje znacznie szersze zagadnienia. W Polsce oficjalnie nie jest jeszcze specjalnością lekarską, natomiast na Zachodzie Europy od dawna funkcjonują gabinety lekarzy podologów. Oprócz specjalistów podologów ważne są specjalne artykuły do pielęgnacji i korekty wad stóp, które oferuje sklep ortopedyczny. Najczęściej spotykane problemy ze stopami to: grzybica, wrastanie paznokci, nadmierna potliwość stóp, zmiany wywołane cukrzycą, wady wrodzone i powstałe wskutek wypadków i urazów a także reumatoidalne stany zapalne stawów. Często podczas zabiegów typowo kosmetycznych doświadczony podolog może odkryć niebezpieczne dla zdrowia schorzenia. Dobry sklep ortopedyczny powinien współpracować z gabinetem podologii – tylko wtedy zapewniona jest ciągłość leczenia i ewentualna korekta wad stopy.

Gdzie można znaleźć sklep ortopedyczny?

Podiomed.pl to sieć gabinetów, która posiada swoje oddziały w Krakowie, Chrzanowie, Katowicach i w Szczecinie. Wszyscy klienci, a właściwie należało by powiedzieć pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście. Zakup produktów w sklepie ortopedycznym wymaga wszechstronnego badania i konsultacji podczas której zostaną dobrane specjalne artykułu korygujące wadę. Podiomed.pl oferuje komputerowe badanie stóp, analizę chodu na bieżni i klasyczne badanie manualne. Po takim zestawie badań można wykonać wkładkę ortopedyczną w czasie zaledwie godziny. Nie ma potrzeby wysyłki, oczekiwania czy odwiedzania kolejnych sklepów ortopedycznych. Wszystko odbywa się na miejscu.

Komu potrzebny jest sklep ortopedyczny?

Sklep ortopedyczny przeznaczony jest dla wszystkich, którzy odczuwają takie dolegliwości jak: ból stóp w jakimkolwiek miejscu, tworzenie się odcisków, problemy z doborem wygodnego obuwia, bóle stawów w stopie i kolanie, bóle kręgosłupa, częste kontuzje typu zwichnięcie lub skręcenie stopy, wszelkie deformacje stopy i palców. Konsultacja z podologiem wskazana jest też dla osób intensywnie uprawiających sporty, a w szczególności bieganie. Sklep ortopedyczny oferuje takie artykuły jak: indywidualnie tworzone według komputerowego modelu wkładki do butów, specjalne skarpety wskazane dla aktywnie uprawiających sporty oraz klapki i sandały, które wspomagają regenerację stopy i zapewniają komfort po pracy lub aktywności sportowej.

Zdiagnozowane w porę i skorygowane dolegliwości stóp to profilaktyka, która może zapobiegać groźnym schorzeniom a nawet późniejszym problemom z poruszaniem się.