Skierowania z NFZ do sanatorium – zwroty

Skierowanie do sanatorium wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie stanu zdrowia pacjenta oraz przeprowadzonych wcześniej badań:

  • badania dla dorosłych: OB, morfologia krwi, mocz, EKG (ważność badania wynosi 6 m-cy od dnia badania) oraz zaświadczenie potwierdzające rozpoznanie zasadnicze będące podstawą wystawienia skierowania
  • badania dla dzieci: OB, morfologia, mocz, badanie kału na obecność jaj pasożytów (ważne w dniu wyjazdu dziecka do uzdrowiska).

Takie skierowanie jest rejestrowane w systemie informatycznym NFZ, a pacjent otrzymuje kolejny numer. Skierowanie jest następnie analizowane pod względem celowości.

Zdarzają się sytuacje, że pacjent oczekujący w kolejce do sanatorium chce dostać się do wybranej przez siebie placówki. Czy jest to możliwe? Sprawdź!

Skierowania z NFZ do sanatorium – zwroty

Znalezione obrazy dla zapytania nfz skierowania do sanatorium zwroty

Ludzie miesiącami czekają na skierowania z NFZ do sanatorium dlatego zwroty zdarzają się bardzo rzadko. Ale jeśli już  dojdzie do takiej sytuacji, a skierowanie zostało pozytywnie zakwalifikowane na leczenie uzdrowiskowe, to pacjent może skorzystać z wcześniejszego wyjazdu, jeśli inna osoba zwróciła swoje skierowanie. W takim przypadku termin rozpoczęcia leczenia w sanatorium nie może przekroczyć 14 dni.

Zwroty – jakie należy spełnić warunki oprócz posiadania skierowania z NFZ do sanatorium

Wszystkie informacje na temat: Skierowania z NFZ do sanatorium – zwroty można uzyskać dzwoniąc bezpośrednio do NFZ w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numer telefonu (42) 275-40-83 oraz (42) 275-40-89.