Second hand lepszy niż zwykły sklep? Sprawdź, czy to prawda

Second handy, czyli sklepy z odzieżą używaną, stały się ogromnie popularne w Polsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przyczyna tego była prosta – mimo że w kraju pojawiało się coraz więcej polskich i zagranicznych sklepów odzieżowych, to ceny produktów były często bardzo wysokie. Mnóstwo osób wybierało zatem sklepy z używanymi ciuchami ze względu na cenę. Dzisiaj jest nieco inaczej.

Aktualnie, w dobie ogromnego wyboru korzystnych cenowo, nowych ubrań, coraz więcej osób znów wybiera second handy. Dlaczego? Co kieruje konsumentami, że podejmują takie decyzje zakupowe? W czym takie sklepy są lepsze od tzw. sieciówek? Postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

Dobrej jakości odzież używana – sklep internetowy

Kupując odzież w sklepie używanym, masz pewność co do dobrej jakości produktów. Dlaczego? Jeśli widzisz ciuchy używane, wielokrotnie prane i często noszone, które mimo to nadal są w świetnym stanie, to możesz być niemal pewna, że ubranie posłuży Ci jeszcze przez długi czas. W sklepach z nowymi ubraniami tak naprawdę nigdy nie wiesz, jak będzie wyglądało ubranie po kilku praniach. Być może zdarzyła Ci się przykra niespodzianka, że strój, który pięknie prezentował się w sklepie i w czasie pierwszego noszenia, po praniu zmechacił się, zafarbował, stracił kolor, a może tak pogniótł, że spędziłaś nad nim z żelazkiem prawie godzinę. Jeśli secondhand oferuje rzecz używaną, która nie jest zmechacona, rozciągnięta czy wyblakła, to stanowi niejako gwarancję, że ubranie pozostanie takie jeszcze na długo.

Second hand z niepowtarzalnymi ubraniami

Jeśli nie zaopatrujesz się w ubrania u projektantów, ale w zwyczajnych sieciówkach, to wiesz, jak wyglądają półki w sklepie – są pełne identycznych strojów z nowej kolekcji, dostępnych w różnych rozmiarach. Sklepy tego typu z pewnością nie są rajem dla osób, które cenią sobie oryginalne i niepowtarzalne ubrania, ale sklep internetowy z odzieżą używaną już tak. W lumpeksach możesz znaleźć prawdziwe perełki, jedyne w swoim rodzaju. To idealny wybór dla miłośniczek różnych stylów w modzie, zwłaszcza vintage, retro czy boho. Second handy wprost obfitują w takie ubrania i akcesoria. Co istotne, bardzo często są to ciuchy od renomowanych marek. W lumpeksie znajdziesz nie tylko fajne ubrania Zary, H&M, Reserved, Massimo Dutti czy innych sieciowych marek, ale nawet najlepszych projektantów. Prawdziwe szczęściary potrafią bowiem upolować oryginalne dodatki lub ubrania od Christiana Diora, marki Gucci, Prady, a nawet Chanel. I choć prawdopodobnie nie kupisz ich za kilka złotych (jak ma to miejsce w przypadku innych marek), ale za kilkadziesiąt już tak.

Second hand online tanio

Kwestia ceny to dla wielu osób najważniejsza przyczyna, dla której wybierają second handy. Mimo że większość nowych ubrań w Polsce nie jest przesadnie droga, to jednak cena 1000 złotych za płaszcz zimowy, 200 zł za jeansy albo 300 zł za torebkę ze skóry są wciąż na porządku dziennym. W second handach możesz znaleźć te ubrania i dodatki znacznie taniej. Dobrej jakości płaszcz z wełną za 100-150 zł, jeansy za 40 zł czy torebka ze skóry za 80 zł to rzeczywiste koszty w lumpeksach.