Jak skutecznie pozbywać się rozstępów? Metody radzenia sobie z powstawaniem oraz niwelowaniem cellulitu i rozstępów

Rozstępy i cellulit to najczęstsze zmiany skórne, które powodują obniżenie samooceny u kobiet. Tym czasem dotykają nawet 90% populacji. Dowiedz się, co można zrobić, aby zmniejszyć widoczność rozstępów i cellulitu.

Rozstępy i cellulit – co to jest?

Rozstępy to mikroblizny, które powstają na skutek nagłego rozciągania się skóry. Dzieje się tak, gdy tkanki skórne nie są w stanie wyprodukować dostatecznie dużej ilości włókien kolagenowych lub poddawane one są zbyt dużym przeciążeniom. Stąd rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu kobiet ciężarnych, ale również na udach i pośladkach kobiet (i mężczyzn!) w okresie dojrzewania.

Cellulit z kolei to nierównomiernie rozłożona pod skórą tkanka tłuszczowa. Ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej, mechaniczne oddziaływanie na skórę (np. noszenie zbyt obcisłych, „uwierających” ubrań) czy odwodnienie, dochodzi do zbijania się tkanki tłuszczowej w grudki. Na skórze widoczne są jako charakterystyczna pomarańczowa skórka, cellulit.

Leki z apteki na cellulit i rozstępy

Jeśli na naszej skórze pojawiły się niechciane zmiany, w pierwszym kroku z pewnością warto wypróbować wysokiej jakości preparaty na rozstępy – wapteka.pl posiada w swojej ofercie wiele tego typu produktów.

Krem na blizny i rozstępy Evolet czy RosiliMed olejek na rozstępy to ciekawa propozycja dla osób poszukujących preparatów z naturalnym składem. Doskonale nawilżają skórę, przywracają jej elastyczność i pobudzają do podjęcia procesów regeneracyjnych. Dla przyszłych mam polecane są produkty bazujące na maśle shea i kakao – takie, jak Palmers Cocoa Butter. Pharmaceris M Foliacti krem zapobiegający rozstępom wzmacniający strukturę skóry to rozwiązanie z pogranicza farmacji i medycyny estetycznej – preparat jednocześnie wzmacnia skórę i ją złuszcza, stopniowo zmniejszając widoczność zmian.

Profilaktyka rozstępów i cellulitu

Na co dzień warto pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody oraz unikaniu noszenia niewygodnych ubrań. Dodatkowo istotne jest dbanie o aktywność fizyczną i pobudzanie skóry w newralgicznych miejscach (uda, pośladki, brzuch) np. z pomocą szorstkiej rękawicy lub szczotki. Jeśli w naszej rodzinie istnieje skłonność do powstawania rozstępów i cellulitu, warto na co dzień stosować głęboko nawilżające olejki – dobrym wyborem są preparaty dla kobiet w ciąży.

Naturalne sposoby na rozstępy

Jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z rozstępami w domowym zaciszu, jest olejek rycynowy. Zwolenniczki metody wcierania olejku w rozstępy mówią, że regularne traktowanie skóry tym specyfikiem znacząco zmniejsza widoczność rozstępów. Z pewnością jest to środek naturalny, który może być stosowany również przez kobiety w ciąży.