Rodzinne wakacje w górach

Wiele osób wybierając się z rodziną w góry wybiera miasto Karpacz. Sporo szlaków idealnych dla dzieci, masa atrakcji. Zobacz dlaczego uważamy, że Karpacz to miejsce idealne dla dzieci.

Jakie w Karpaczu noclegi wybrać?

Podczas planowania urlopu dla całej rodziny trzeba się zastanowić jakie w Karpaczu noclegi wybrać. Miasto to ma niezwykle bogatą bazę noclegową, dlatego będziecie mogli wybrać coś, co będzie odpowiadało gustom waszej całej rodziny. Nowoczesne hotele ze wspaniale wyposażonymi pokojami i pyszną kuchnią. Cudowne pensjonaty jak, chociażby wspomniany już pensjonat „Karkonoski SPA”. Apartamenty z dużymi telewizorami i konsolami do gier. Wybór jest naprawdę duży. Nie zwlekaj i zarezerwuj coś w Karpaczu i ciesz się swoim najlepszym urlopem.

Karkonosze idealne miejsce na rodzinne wakacje

Karkonosze i okolice to fantastyczne miejsce na rodzinne wakacje. Ciekawe miejsca, liczne atrakcje sprawiają, że warto tu przyjechać nie tylko zimą. Karpacz oraz jego okolice mogą poszczycić się wieloma ciekawymi zabytkami, które warto odwiedzić. W okolicy znajduje się wiele pięknych zamków i pałaców. Najczęściej turyści przebywający w okolicy odwiedzają zamek „Chojnik” zlokalizowany w Sobieszowie. Na jego szczyt można dostać się szlakami o różnym stopniu trudności. Czarny jest cięższy natomiast czerwony trochę lżejszy. Podczas spaceru można podziwiać piękne widoki i cieszyć się bliskością natury. Jednak najlepszy widok rozpościera się, z wieży na zamku. Można zobaczyć panoramę całej okolicy i robi ona dość duże wrażenie na zwiedzających. Z zamkiem związana jest legenda o księżniczce Kunegundzie, ale nie będziemy wam jej opowiadać, najlepiej posłuchać jej podczas zwiedzania. Jeżeli lubicie odwiedzać zamki, możecie zarezerwować sobie czas i odwiedzić zamek „Czocha” oraz zamek w Bolkowie. Polecamy też odwiedzić okoliczne pałace na przykład ten w Wojanowie. Ze względu na swój urok pary wybierają go często na tło swoich sesji zdjęciowych.

Coś dla dzieci

Podczas wypoczynku z rodziną musimy zadbać o dzieci. Karpacz posiada wiele atrakcji, które na pewno urozmaicą im czas. Dzieci uwielbiają tor saneczkowy czynny cały rok. Wszystkie maluchy na pewno będą zachwycone tą atrakcją. Kolejnym ciekawym miejscem jest papugarnia, w której można zobaczyć, wolno latające majestatyczne ary. Muzeum „Techniki i Budowli z klocków Lego” na pewno przypadnie im do gustu. Kolejnym muzeum, do którego pociechy chętnie zajrzą to „Miejskie Muzeum Zabawek”. Tutaj nawet dorośli będą się dobrze bawić. W razie brzydkiej pogody można zabrać dzieci do któregoś z aquaparków, w których będą mogły się wyszaleć. Jeżeli zastanawiacie się, jakie w Karpaczu noclegi byłyby dla was najlepsze, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pensjonatu „Karkonoski SPA”. Pyszne jedzenie, animacje dla dzieci zagwarantują, iż wasz urlop będzie udany.