Rodzaje sukienek dla dziewczynek

Na ogół każda dorosła kobieta wie w co się ma ubrać, idąc do garderoby ma w głowie zamysł w czym dziś będzie chodziła. Jej pomysły uzależnione są od okazji, inny strój wybierzemy na luźny spacer, a inny na elegancką kolację. Inaczej sprawa ma się w przypadku dziewczynek, tu obowiązują trochę inne reguły. Małe dziewczynki często podpatrują swoje mamy, starsze siostry- chcą tak jak one wyglądać modnie i czuć się komfortowo. Przejrzymy kilka dostępnych wariantów sukienek dla naszych dorastających pociech.

Najbardziej klasyczne i proste sukienki dla dziewczynek to te w stylu bombki. Sukienka jest bardzo prosta, szersze wykonanie w okolicy bioder i delikatnie zawężona w dolnej okolicy- tak można scharakteryzować ten krój, oczywiście są pewne odstępstwa potwierdzające regułę. Sukienki typu bombka w ostatnich latach były nieco zapomniane, obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród mam, sklepów jak i czasopism związanych z modą. Doświadczamy tu prawdziwy renesans. Przyczyną tego stanu rzecz jest materiał z którego wykonane są te sukienki. Jest to welur, bardzo wygodny i popularny materiał. Bombka to idealna sukienka dla dziewczynki o drobnej budowie ciała, delikatnie poszerzona w biodrach doda jej krągłości optycznie powiększając tą część ciała, zmieniają ją z dziewczynki w małą kobietkę.

Kolejnym typem dziewczęcych sukienek i zarazem chyba najbardziej popularnym jest princeska, czyli prosta sukienka bez rękawów. Pod princeskę można ubrać biała podkoszulkę, a to sprawia, że taką sukienkę nasza dziewczynka ubierze zarówno na niedzielny obiad u babci jak i na szkolne przedstawienie. Jest to typ sukienek uniwersalny pod kątem postury, pasuje do dziewczynki o grubszej, krępej budowie ciała jak i do szczupłej i drobnej sylwetki. Gdy postawimy na proste jednolite kolory takie jak czarny, szary czy granatowy uzyskamy bardziej wizytowe wydanie, z kolei kolorowe dodatki takie jak kwiatki, motylki sprawią, że princeska nada naszej dorastającej córce jeszcze typowo dziewczęcy look.

Bardziej wizytową niż princeska będzie sukienka typu księżniczka, jest ona ściśle dopasowana u góry, natomiast ślicznie rozkloszowana w dolnej części, tuż nad linią bioder. Ten klasyczny, ponadczasowy krój to bodajże najpopularniejszy rodzaj sukienek, najczęściej wybierany i spotykany na naszych ulicach, niezależnie od pory dnia i roku. Również sukienki dla dziewczynek REVER najczęściej mają taką postać, nie ma co się dziwić jest to prawdziwy hit w świecie mody, każda z nas zna najpopularniejszą przedstawicielkę tych sukienek- Marilyn Monroe. Dla naszych pociech- o ile nie znają Marilyn Monroe- będą to przedstawicielki Disneyowskich bajek, jak chociażby Elza, Kopciuszek czy Roszpunka.
Gdy szukasz więc sukienki dla dziewczynki, która ma być w centrum uwagi to rozkloszowana sukienka będzie najlepszym wyborem.