Profesjonalne narzędzia stomatologiczne

Świadczenie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym nie byłoby możliwe bez profesjonalnych narzędzi, dlatego każdy taki obiekt wyposażony jest w specjalny unit z podstawowym instrumentarium, a także szereg akcesoriów pomocniczych. Możemy wśród nich znaleźć bardzo ciekawe przyrządy.

Najważniejsze narzędzia stomatologiczne stosowane w trakcie leczenia dentystycznego to różnego rodzaju wiertła, pilniki, kątnice, prostnice, piaskarki i ssaki. Ich uzupełnienie stanowią akcesoria takie jak pincety, zgłębniki, kirety, raspatory, luksatory, ekskawatory, igłotrzymacze, kaniule czy dźwignie. Każde z tych narzędzi znajduje wszechstronne zastosowanie we wszystkich stomatologicznych specjalizacjach, od endodoncji po periodontologię. Z ich pomocą można diagnozować i leczyć próchnicę, paradontozę, zgorzele, ropnie, zapalenie miazgi oraz wiele innych schorzeń zębów i przyzębia. Niektóre z nich służą także do wykonywania zabiegów higienicznych.

 

Jak wygląda pielęgnacja narzędzi stomatologicznych?

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie wymienione wyżej narzędzia stomatologiczne muszą być poddawane regularnym zabiegom pielęgnacyjnym: dezynfekcji i sterylizacji. Do dezynfekcji używa się specjalnego roztworu bakteriobójczego, do sterylizacji natomiast służy urządzenie o nazwie autoklaw, generujące gorącą parę pod wysokim ciśnieniem – oba te zabiegi są zabójcze dla mikroorganizmów, ale mogą też przyczyniać się do niszczenia samych narzędzi. Aby temu zapobiec, należy kupować narzędzia stomatologiczne wysokiej jakości, ekstremalnie trwałe i wytrzymałe.

Gdzie kupuje się profesjonalne narzędzia stomatologiczne?

Profesjonalne narzędzia stomatologiczne dostępne są w ofercie wielu producentów sprzętów i akcesoriów medycznych, nie każdy z nich jednak gwarantuje trwałość i wytrzymałość sygnowanych swoją marką produktów. Dlatego najlepsi stomatolodzy wybierają wyłącznie narzędzia renomowanych producentów o nieposzlakowanej opinii, znanych z solidności i rzetelności. Dostarczanym przez nich narzędziom nie zaszkodzą ani regularne zabiegi pielęgnacyjne, ani intensywna eksploatacja. Będą służyć długie lata. Więcej informacji znajduje się na Chirmed.pl.