Profesjonalne narzędzia stomatologiczne

Świadczenie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym nie byłoby możliwe bez profesjonalnych narzędzi, dlatego każdy taki obiekt wyposażony jest w specjalny unit z podstawowym instrumentarium, a także szereg akcesoriów pomocniczych. Możemy wśród nich znaleźć bardzo ciekawe przyrządy.

Najważniejsze narzędzia stomatologiczne stosowane w trakcie leczenia dentystycznego to różnego rodzaju wiertła, pilniki, kątnice, prostnice, piaskarki i ssaki. Ich uzupełnienie stanowią akcesoria takie jak pincety, zgłębniki, kirety, raspatory, luksatory, ekskawatory, igłotrzymacze, kaniule czy dźwignie. Każde z tych narzędzi znajduje wszechstronne zastosowanie we wszystkich stomatologicznych specjalizacjach, od endodoncji po periodontologię. Z ich pomocą można diagnozować i leczyć próchnicę, paradontozę, zgorzele, ropnie, zapalenie miazgi oraz wiele innych schorzeń zębów i przyzębia. Niektóre z nich służą także do wykonywania zabiegów higienicznych.

 

Jak wygląda pielęgnacja narzędzi stomatologicznych?

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie wymienione wyżej narzędzia stomatologiczne muszą być poddawane regularnym zabiegom pielęgnacyjnym: dezynfekcji i sterylizacji. Do dezynfekcji używa się specjalnego roztworu bakteriobójczego, do sterylizacji natomiast służy urządzenie o nazwie autoklaw, generujące gorącą parę pod wysokim ciśnieniem – oba te zabiegi są zabójcze dla mikroorganizmów, ale mogą też przyczyniać się do niszczenia samych narzędzi. Aby temu zapobiec, należy kupować narzędzia stomatologiczne wysokiej jakości, ekstremalnie trwałe i wytrzymałe.

Gdzie kupuje się profesjonalne narzędzia stomatologiczne?

Profesjonalne narzędzia stomatologiczne dostępne są w ofercie wielu producentów sprzętów i akcesoriów medycznych, nie każdy z nich jednak gwarantuje trwałość i wytrzymałość sygnowanych swoją marką produktów. Dlatego najlepsi stomatolodzy wybierają wyłącznie narzędzia renomowanych producentów o nieposzlakowanej opinii, znanych z solidności i rzetelności. Dostarczanym przez nich narzędziom nie zaszkodzą ani regularne zabiegi pielęgnacyjne, ani intensywna eksploatacja. Będą służyć długie lata. Więcej informacji znajduje się na Chirmed.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz