Ma naprawdę szerokie zastosowanie, a jednak cały czas bywa niedoceniana. Mowa o mgiełce do twarzy. W tym artykule wyjaśnimy Ci, dlaczego warto ją używać i jak to prawidłowo robić oraz jakie są rodzaje mgiełek do twarzy. Zapoznaj się z nim, a szybko przekonasz się, że musisz uzupełnić swoją kosmetyczkę!
Mgiełka do twarzy – co to jest za kosmetyk?
Odpowiednia pielęgnacja skóry zapewnia jej promienny blask i świeży wygląd. Jednym z kosmetyków wartych uwagi, ale niedocenianych, jest mgiełka do twarzy, zamknięta w buteleczce o różnej pojemności z wygodnym atomizerem. Dzięki temu jest bardzo łatwa i szybka w użyciu, a przy tym nie wymaga dodatkowych akcesoriów, jak waciki czy aplikatory. Wystarczy po prostu rozpylić produkt na twarz i poczekać aż się wchłonie, ewentualnie osuszyć ręcznikiem papierowym albo chusteczką. Można go też zabrać ze sobą do torebki i używać wedle potrzeb.
Bazą każdej mgiełki jest woda, która następnie zostaje wzbogacona różnymi składnikami aktywnymi, olejkami eterycznymi oraz ekstraktami. Głównym zadaniem tego produktu jest natychmiastowe odświeżenie oraz nawilżenie cery, a także jej odżywienie. Efekt zależy tak naprawdę od tego, na jaką mgiełkę do twarzy się zdecydujemy. Każda będzie miała nieco inne właściwości. Co ciekawe, mgiełka może też pełnić rolę toniku, a nawet utrwalacza makijażu.
Rodzaje mgiełek do twarzy
Jak wynika z powyższego, mgiełki do twarzy bez wątpienia należą do kosmetyków wielofunkcyjnych. Niektóre ich cechy mogą być dość zaskakujące. Oto najpopularniejsze rodzaje mgiełek:
- nawilżająca – dostarczająca skórze dawkę nawilżenia i dodatkowo przywracająca jej równowagę, wyrównując pH. To sprawia, że często używamy ją zamiast toniku;
- rozświetlająca – zapewnia zdrowy blask i świetliste wykończenie. Zawarte w niej mikropigmenty pięknie odbijają światła i rozpraszają je;
- odświeżająca – do stosowania, zamiast toniku, rano, wieczorem i zawsze wtedy, gdy skóra potrzebuje dawki energii oraz odświeżenia. Przy okazji zawiera też składniki pielęgnacyjne. Idealna na lato;
- utrwalająca makijaż – tajna broń wizażystek, pozwalająca pięknie scalić ze sobą wszystkie warstwy makijażu na twarzy. Utrwala całość, chroniąc przed ścieraniem, rolowaniem i rozmywaniem. Może mieć matowe lub satynowe wykończenie;
- samoopalająca – w ciągu kilku godzin nadaje skórze delikatny efekt złotej opalenizny. Idealny kosmetyk, gdy nie opalamy twarzy (a żadna z nas nie powinna tego robić), a chcemy wyrównać jej koloryt z szyją, dekoltem i resztą ciała;
- z filtrem UV – błyskawicznie się ją aplikuje, a wszystko szybko się wchłania, zapewniając odpowiednią ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Stanowi świetną alternatywę dla ciężkich i gęstych kremów. Nadaje się do każdego typu cery, również problematycznej.
A bestsellerowe mgiełki do twarzy kupisz tutaj: https://a-manada.pl/mgielka-do-twarzy.
Jak poprawnie stosować mgiełkę do twarzy?
Aplikacja mgiełki zależy tak naprawdę od jej rodzaju oraz efektu, na jakim nam zależy. Zazwyczaj spryskujemy nią twarz dwa razy dziennie, podczas porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Wystarczy zamknąć oczy, usta i z odległości około 15 centymetrów zrosić całą twarz, pamiętając o szyi, i poczekać aż się wchłonie. Latem najlepiej trzymać taką buteleczkę w lodówce, dzięki czemu zyskamy efekt chłodzący i pobudzający.
Ponadto wiele z nich stosujemy ponownie w ciągu dnia, gdy na przykład czujemy dyskomfort w klimatyzowanym lub mocno ogrzewanym pomieszczeniu. Uważajmy jednak na mgiełki samoopalające oraz utrwalające makijaż – te musimy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta, na przykład rano, na oczyszczoną skórę albo na skończony już makijaż.
Inne sposoby wykorzystania mgiełki
Mgiełka jest tak wygodnym, a zarazem świetnie działającym kosmetykiem, że wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do twarzy. Z powodzeniem wykorzystajmy do pielęgnacji skóry ciała, a nawet do włosów. Sprawdzi się, gdy potrzebujemy orzeźwienia, nawilżenia albo rozświetlenia. Daje piękną poświatę na obojczykach, na dekolcie czy łydkach.
To jeszcze nie wszystko, gdyż wiele kobiet chętnie sięga po mgiełki odżywiające – jako lżejszy i łagodniejszy zamiennik balsamu do ciała. Mamy do wyboru także szereg mgiełek zapachowych, które łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne z subtelnymi kompozycjami zapachowymi. Można używać ich wielokrotnie w ciągu dnia, bo wydzielana woń jest delikatna. Mgiełki sprawdzą się, gdy klasyczne wody toaletowe oraz perfumowane są dla nas zbyt ciężkie. Można nimi też spryskać włosy, a z każdym ruchem zapach będzie na nowo wyczuwalny. Wracając jeszcze do włosów, to mgiełki nawilżające doskonale się tutaj sprawdzą.
Jak nietrudno zauważyć, mgiełki do twarzy to kosmetyk, który warto mieć w swojej łazience, toaletce, a nawet… torebce. Dają wiele dobrego, a przy tym działają łagodnie. Doceniajmy ich właściwości oraz to, że nadają się do każdego rodzaju cery. Nie czekaj i zaopatrz się chociaż w jedną sztukę!