Pościel, której nie trzeba prasować

W dzisiejszych czasach wielu z nas narzeka na ciągły brak czasu, rozwijamy się poświęcając czas na ciągłe poszerzanie swoich horyzontów, nauka oraz praca zabiera nam dużo czasu przez co niekoniecznie mamy ochotę na tak żmudne zajęcie jak prasowanie pościeli, każdy kto choć raz się tego podjął wie jak czasochłonny jest ten proces, który nierzadko wiąże się z chwilowym przemeblowaniem małego pomieszczenia z racji dużych gabarytów produktu. Zastanawiasz się pewnie jak temu zapobiec? To proste! Wybierz komplet pościeli, który nie wymaga prasowania.

Jakiej pościeli nie trzeba prasować?

Na rynku znajdziesz bardzo dużo różnych kompletów pościeli, niektóre nie wymagają prasowania, poniżej przedstawimy Ci te najbardziej popularne, dzięki którym zaoszczędzisz dużo czasu.

Pościel z Kory – Jednym z najbardziej popularnych przedstawicieli gatunku pościeli niewymagającej prasowania jest pościel z kory, właśnie ona jest doceniana przez szerokie grono osób za swoją praktyczność. Komplet dzięki swojej pofałdowanej powierzchni przypominającej gofra nie wymaga prasowania. Wystarczy że co jakiś czas wypierzesz ją w pralce i wysuszysz na sznurku.

Tkanina Jersey – materiał wykonany z bawełny wyróżnia się odpowiednią elastycznością, w dotyku jest przyjemny oraz delikatny dla skóry i co najważniejsze nie wymaga prasowania, taki komplet posiada gładką powierzchnię.

Pościel satynowa – Ten rodzaj pościeli wykonany z bawełny z satynowym splotem jest bardzo elegancki, posiada połysk, który uwydatnia kolory zawarte na materiale. Satynę charakteryzuje luksus, dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych oraz może być zdobiona pięknymi wzorami. Cechą, która przemawia za zakupem tego rodzaju pościeli jest również brak konieczności prasowania, wystarczy że rozwiesisz ją w odpowiedni sposób, tak aby uniknąć „załamania” pościeli po środku, rozwieś ją mocując ją na sznurku z jednej krawędzi tak aby tkanina swobodnie spływała ze sznurka, delikatne zagniecenia rozprostują się podczas suszenia.
Uwaga – w przypadku gdyby pojawiły się małe zagniecenia podczas prasowania ustaw niską temperaturę prasowania, dzięki temu nie zniszczysz tkaniny.

Jak uniknąć zagnieceń na pościeli?

Nie każdy komplet nie wymaga prasowania, komplety z bawełny płaskiej lub lnu niestety należy prasować, możesz jednak spróbować zminimalizować możliwość wystąpienia zagnieceń stosując się do kilku rad, które przedstawiam poniżej. Podczas prania ustaw wirowanie na najniższe obroty oraz wyciągnij pościel zaraz po skończeniu prania i powieś je do wysuszenia aby nie pojawiły się zagniecenia. Poszwę i poszewki rozwieś w taki sposób aby nie pojawiło się zagniecenie na środku tkaniny, przymocuj je z jednej strony krawędzi w taki sposób aby tkanina swobodnie zwisała.

Podsumowanie

Jak mogłeś przeczytać niestety nie każda pościel nie wymaga prasowania, stosując kilka praktycznych trików możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia zagnieceń. Możesz również zdecydować się na pościel, która nie wymaga prasowania, najbardziej popularna jest pościel z kory, jeśli zależy Ci na elegancji oraz luksusie postaw na satynę bawełnianą, komplet nie tylko pięknie wygląda ale jest bardzo delikatny dla naszej skóry.