Początki marki MISBHV

W najbardziej luksusowym centrum handlowym w Warszawie – Vitkac, obok marek takich jak Gucci czy Louis Vuitton, mieści się sklep polskiej marki MISBHV. Jeszcze kilka lat temu niewiele osób zdawało sobie sprawę o jej istnieniu.

Rokiem przełomowym dla marki MISBHV był 2013, kiedy to na festiwalu Open er w Gdyni zaroiło się od czarnych bluz z napisem „Team Paris” i wielkim numerem na plecach. To właśnie ta bluza okazała się pierwszym sprzedażowym hitem MISBHV i od tej pory z roku na rok o marce było coraz głośniej. W 2015 produkty MISBHV kupowane były na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Korei Południowej oraz w Stanach Zjednoczonych.

Znalezione obrazy dla zapytania marka misbhv w polsce

Zobacz, jak wyglądały początki marki MISBHV.

Początki marki MISBHV

Pierwsze projekty MISBHV, głównie koszulki, bluzy i czapki, powstawały w niewielkim krakowskim studiu, skąd trafiały do sprzedaży przez Internet. Natalia Maczek i Katarzyna Kotnowska w swoim studiu działały chałupniczo. W poniedziałek tworzyły pomysły, we wtorek projektowały, w środę realizowały nadruki na sitodruku, w czwartek fotografowały ubrania, które ostatecznie w piątek wystawiały na sprzedaż.

Dziewczynom ciężko było się przebić wśród marek odzieżowych, które 10 lat temu powstawały jak grzyby po deszczu. Dlatego wpadły na pomysł, aby swoje produkty rozreklamować, wysyłając paczkę znanym celebrytkom i influencerkom, nie tylko polskim, ale i światowym. Może któraś z nich wrzuci zdjęcie do mediów społecznościowych?

Jedną z gwiazd, do których trafiła bluza MISBHV była Rihanna. Piosenkarka pokazała się w projekcie z napisem „Nasty”. W tym momencie słupki sprzedażowe wystrzeliły w górę. Do gwiazd, które chętnie noszą ubrania polskiej marki należą m.in. Cara Delevingne, Jourdan Dunn, Azealia Banks oraz Kylie Jenner. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że styliści największych gwiazdy samI zgłaszają się do MISBHV.

Znalezione obrazy dla zapytania marka misbhv w polsce

Przed kilkoma laty markę opuściła jedna z założycielek — Katarzyna Kotnowska. Jej miejsce zajął Tomasz Wirski, który odpowiada za sukces najgłośniejszego pokazu w historii Polski — Polish Jazz. Na wybiegu można było zobaczyć ubrania inspirowane lokalną kulturą, nawiązujące do tradycji polskiego projektowania, kreujące nowe trendy.

Marka MISBHV – debiut na Paris Fashion Week!

Obecnie marka MISBHV stawiana jest w pierwszej lidze światowych młodych projektantów, na równi z marką Gosha oraz Vetements. Debiut na Paris Fashion Week to największe z możliwych wyróżnienie.