Pierwsze kroki malucha – dobry żłobek

Narodziny dziecka to niesamowicie duże przeżycie dla młodych rodziców. Gdy jednak pierwszy entuzjazm opada okazuje się to również bardzo trudnym wyzwaniem. Zwykle oczywiście ze wsparciem bliskich doskonale radzimy sobie z większością kwestii takich jak opieka czy pielęgnacja naszej pociechy.

Czas jednak biegnie nieubłaganie i bardzo szybko wzywa nas życie zawodowe. Zbyt długie pozostawanie na oucie w tej sytuacji może być dla nas oczywiście bardzo niekorzystne. Dlatego właśnie większość rodziców decyduje się na to, by zapisać dziecko do żłobka. W większości żłobków istnieje limit wiekowy, w którym przyjmuje się dzieci zazwyczaj w wieku od 1 do 3 lat. 

Żłobek prywatny czy publiczny?

            Najważniejszą kwestią jest w tym wypadku niska dostępność żłobków publicznych, do których dostanie się czasami graniczy z cudem. Niestety pomimo stałego zwiększania ilości takich miejsc, nadal jest to usługa stosunkowo mało dostępna w naszym kraju. Właśnie z tego powodu tak wielu rodziców automatycznie decyduje się na poszukiwanie miejsca w żłobku prywatnym. Tu również bywa, że trzeba zapisywać się znacznie wcześniej, ale dostępność jest znacznie lepsza, szczególnie w dużych i średnich miastach. To jednak nie jedyny powód, dla którego zapisujemy dzieci właśnie do takich żłobków. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia profesjonalizmu w opiece nad naszymi dziećmi. 

Zalety żłobka – korzyści malucha

            Żłobek dla dzieci to przede wszystkim pełne zaangażowanie opiekunów nie tylko w zajęcie czasu naszym dzieciom i zadbanie o nie, ale zrobienie tego w sposób maksymalnie kreatywny oraz pozwalający dziecku na rozwijanie swoich umiejętności już na tak wczesnym etapie. Często w żłobkach prowadzone są chociażby gry i zabawy z wykorzystaniem języków obcych czy też zajęcia sportowe, które rozwijają nasze dziecko od najwcześniejszych lat życia w danym kierunku. Nie inaczej jest w Pierwszekroczki.edu.pl. Profesjonalna opieka wyjdzie zatem na dobre również naszemu maluchowi. 

Zalety żłobka z perspektywy rodzica

            Nie ma wątpliwości, że zapisanie dziecka do żłobka jest bardzo korzystne również dla samych rodziców. Możliwość powrotu na ścieżkę kariery zawodowej i poświęcenie się samemu sobie również ma spore znaczenie, bowiem rodzic, który czuje się dowartościowany w takich kwestiach jak życie zawodowe, będzie również znacznie więcej pozytywnych emocji przelewać następnie na dziecko. Rozłąka z dzieckiem, które zwykle pozostawało pod naszą opieką dzień w dzień jest również bardzo trudnym doświadczeniem dla rodzica, ale bardzo potrzebnym dla zdrowia i samopoczucia tak rodziców, jak również samego dziecka.