Instakonta dla miłośników stylu vintage

Czy wiesz, gdzie można znaleźć perełki modowe? Na Instagramie! Istnieje kilka kont poświęconych kultowym markom i unikatowym rzeczom, a niektóre z nich są tak fajne, że musisz zacząć je śledzić. Oto pięć sklepów na Instagramie dla miłośników stylu vintage.

 

ReinVintage

Logomania dotknęła wielu celebrytów, a prawdopodobnie najbardziej znanymi logomaniaczkami są siostry Kardashian-Jenner. Ich stroje z monogramem Fendi i Dior oraz sukienki Gucci by Tom Ford dosłownie zawładnęły Instagramem – wszyscy obserwatorzy ich kont zastanawiali się, skąd pochodzą te perełki. Kim Kardashian w końcu ujawniła, że jej ulubionym sklepem w stylu vintage jest @reinvintagecollection i to tam znajduje wiele unikatowych produktów. Jeśli również masz obsesję na punkcie logo, koniecznie dodaj to konto do obserwowanych!

 

Vestiaire Collective

Vestiaire Collective to chyba najbardziej znana platforma zakupowa, gdzie można kupować i sprzedawać luksusowe rzeczy w stylu vintage. Konto Vestiaire Collective na Instagramie przypomina tablicę, z której można czerpać inspiracje. To tutaj Anna Dello Russo wystawiła 38 szt. ekskluzywnej biżuterii, która wyprzedała się w ciągu kilku dni.

 

 

 

Treasure od NYC

Czy wiesz, kto jest prawdziwym łowcą stylu vintage na Instagramie? Najpopularniejsza blogerka modowa Chiara Ferragni! A jednym z jej ulubionych sklepów internetowych jest @treasuresofnyc, to tam np. znalazła  unikatową bluzę z logo Gucci.

 

 

 

Vintage Qoo

Kolejne konto w stylu vintage to @vintageqoo, profil IG Vintage Qoo, japońskiego luksusowego second handu z kilkoma sklepami w Tokio i Hong Kongu. Wszyscy, którzy śledzą konto Chiary Ferragni wiedzą, że stamtąd pochodzą jej najnowsze podboje: torebka w kształcie serca Chanel i torebka Hermès Kelly Bag.

 

 

 

Scout LA

Miłośnicy stylu vintage mają obsesję na punkcie takich marek jak Dior, Fendi i Chanel. Jeśli interesują Cię bardziej przedmioty marek niszowych, to zaobserwuj konto Scout LA. Możesz tu znaleźć prawdziwe perełki od Yohji Yamamoto, Junyi Watanabe i Jean Paula Gaultiera.