Piec do sauny – jaki wybrać?

Aby sauna ogrodowa mogła spełniać swoją funkcję, musi zostać wyposażona między innymi w praktyczny piec do sauny, który będzie ogrzewać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pieców, dzięki czemu bez problemu można zdecydować się na określone urządzenie. Należy jedynie podkreślić, że wcześniej dobrze jest przemyśleć to, jaki rodzaj pieca okaże się idealny dla konkretnej konstrukcji – piec opalany drewnem czy elektryczny? Gdzie kupić sprawdzony sprzęt? Zachęcamy do lektury.

Piece do sauny

Sauny to konstrukcje, które swoją popularność zyskały przede wszystkim w rejonach dzisiejszych krajów skandynawskich. W dawnych czasach korzystano tam z tak zwanych saun dymnych, które swoją nazwę zawdzięczają rodzajowi pieca. Wewnątrz tych konstrukcji rozpalano ogień, który podtrzymywany był przez duży stos kamieni, później zaczęto korzystać z różnego rodzaju pieców. Rozwiązanie to jest dużo wygodniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Piece do sauny opalane drewnem

Najpopularniejszym rozwiązaniem nadal są piece do sauny opalane drewnem. Zdecydowanie się na nie ma sporo zalet. Przede wszystkim nie trzeba mieć dostępu do elektryczności, gdyż ciepło uzyskiwane jest poprzez rozpalenie drewna. Należy jednak pamiętać, że w mniejszych konstrukcjach koniecznie trzeba zamontować specjalne osłony niepalne, gdyż piec nie może być zlokalizowany tuż obok saunujących osób. Ponadto, wiele osób docenia klimat tego typu pieców. Przyjemnie jest patrzeć podczas seansu na trzaskający w piecyku ogień.

Piece elektryczne do sauny

Osoby, które doceniają wygodę oraz elegancki wygląd, powinny zdecydować się na zakup pieca elektrycznego. Niewątpliwie, jest on również rekomendowany typowym saunom ogrodowym, które przeznaczone są do użytku domowego. Zamawiając go, nie trzeba martwić się o zakup drewna, a także montaż specjalnej osłony. Piec ten rekomendowany jest także saunom o nieco mniejszej kubaturze. Jedyne, o czym należy pamiętać to fakt, że urządzenie to musi zostać podpięte do elektryczności.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieców elektrycznych do sauny. Dużą popularnością cieszą się produkty z wbudowanym panelem sterującym, czyli z tak zwanym sterowaniem. W piecach, które obsługuje się poprzez sterowanie zewnętrzne, czyli w urządzeniach bez tak zwanego sterowania, można dodatkowo zmieniać również inne funkcje, np. wybierać dogodne oświetlenie czy stopień wentylacji.

Piece do sauny od Koba Sauna

Osobom, szukającym sprawdzonego pieca do sauny, szczególnie polecamy urządzenia dostępne na stronie Koba Sauna. W ofercie znajdują się między innymi praktyczne, elektryczne piece do sauny ze sterowaniem znanych i popularnych producentów tych urządzeń. Piece te są praktyczne, kompaktowe i niezwykle wydajne, z pewnością będą służyć w idealnym stanie przez wiele lat.


Zakup własnej sauny ogrodowej jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można relaksować się w prywatnej saunie niemalże każdego dnia. Warto jednak pamiętać, że konstrukcja ta musi zostać wyposażona we wszystkie, niezbędne elementy, które umożliwiać będą seanse. Podstawowym urządzeniem jest z pewnością piec, dzięki któremu można uzyskać odpowiednią temperaturę wewnątrz konstrukcji. Najpopularniejszymi rodzajami pieców są tradycyjne, opalane drewnem oraz elektryczne. Szukając sprawdzonego sprzętu, warto zdecydować się na piece od Koba Sauna.