Perfekcyjny manicure w domu w kilku krokach

Mogłoby się wydawać, że zrobienie manicure jest skomplikowane i pracochłonne. Dostępne obecnie produkty do pielęgnacji pozwalają jednak wykonać piękne paznokcie w krótkim czasie. Umiejętność samodzielnego robienia manicure jest przydatna zwłaszcza w okresie pandemii. Jak wykonać manicure w domu?

Zmycie starego lakieru i nadanie kształtu płytce

Pierwszym krokiem w domowym manicure jest usunięcie starego lakieru do paznokci. Jeśli jest to hybryda, należy użyć do tego namoczonych w acetonie wacików i zawinąć paznokcie w folię aluminiową. Tradycyjny lakier można usunąć zmywaczem bez acetonu. Nie wolno zdzierać lakieru pilnikiem, bo wpływa to negatywnie na kondycję paznokci.

Następnie pilniczkiem nadajemy płytce pożądany kształt. Obcinanie paznokci na prosto optycznie je skraca, a zaokrąglone rogi wysmuklają dłonie. Istotne jest, by piłować paznokcie w jedną stronę, wówczas rogi płytki nie są poszarpane. Podczas tego kroku, należy także zmiękczyć i usunąć skórki np. za pomocą drewnianego kopytka.

Zmatowanie płytki i wybór lakieru

Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki, dzięki temu lakier do paznokci będzie się lepiej trzymał. Używa się do tego kostki polerskiej. Chropowatą częścią usuń nierówności, a gładką zmatuj płytkę. Ważnym elementem w robieniu manicure jest baza do paznokci. Po nałożeniu tego preparatu można przystąpić do malowania lakierem. W zależności od produktu, nakładamy jedną lub dwie cienkie warstwy lakieru. Nie należy tego robić zbyt szybko, kolor powinien wyschnąć, przed nałożeniem kolejnej warstwy. Ważne jest, by nie zalać lakierem skórek u nasady płytki. Wygląda to nieestetycznie, więc w przypadku zamalowania tej części, warto szybko usunąć lakier drewnianym patyczkiem. Kiedy lakier wyschnie, należy nałożyć utwardzacz, który zmatowi lub nada połysk paznokciom i sprawi, że manicure będzie trwalszy.

Zadbanie o nawilżenie skórek i dłoni

Ostatnim etapem domowego manicure jest natłuszczenie paznokci i skórek oliwką. Używa się do tego oliwy z oliwek, olejku rycynowego albo dedykowanego preparatu z witaminami. Gotowe produkty mają często bogaty skład, który świetnie wpływa na kondycję paznokci i dobrze się wchłaniają bez pozostawiania tłustej warstwy. Po skończonym manicure należy posmarować dłonie kremem do rąk.

Domowy manicure nie jest skomplikowany. Wymaga jedynie wprawy w nakładaniu lakieru do paznokci. Na szczęście nowoczesne formuły lakierów są coraz łatwiejsze w aplikacji. Świetnej jakości produkty do paznokci, np. lakiery hybrydowe, znaleźć można na stronie https://shop.emischool.pl/Lakiery-hybrydowe-c60490254.