Pasta cukrowa – sprawdzony przepis

Coraz więcej osób decyduje się na depilację pastą cukrową. Nic dziwnego. Taka depilacja jest skuteczna,trwała i bezpieczna. Zaletą depilacji pastą cukrową jest również fakt, że taką pastę można łatwo przygotować, a depilację można wykonać samemu w domu. Poznaj przepis na pastę cukrową.

Pasta cukrowa — metody depilacji

Depilacja pastą cukrową to skuteczny, trwały i przede wszystkim bezpieczny zabieg. Niestety w salonie kosmetycznym nie należy on do najtańszych.Na szczęście pastę cukrową można przygotować samodzielnie w domu. Depilację pastą cukrową można przeprowadzić na 2 sposoby. Oto one:

  • Depilacja pastą cukrową na ciepło — miseczkę z pastą cukrową należy umieścić w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, za pomocą szpatułki nakłada się ją na wybrane fragmenty ciała. Następnie do pasty przykleja się pasek materiału, delikatnie dociska i zrywa energicznym ruchem.
  • Depilacja pastą cukrową na zimno — na dłoń należy nabrać trochę pasty, a następnie rozgniatać, do momentu, aż zacznie się kleić. Następnie pastę należy rozciągnąć na skórze do ok. 4-centymetrowej warstwy. Później należy ją energicznie oderwać. Można użyć tego samego kawałka pasty na kolejnym fragmencie skóry. Ten sposób jest bardzo wydajny. Jedna kulka pasty cukrowej wystarcza na wydepilowanie np. całej łydki.

Depilacja cukrowa jest często stosowana przez wegan oraz alergików, którzy nie mogą korzystać z gotowych kosmetyków z uwagi na ich skład. Podstawowa pasta cukrowa składa się wyłącznie z wody, cukru oraz cytryny, nie ma w niej żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz sztucznych konserwantów.

Pasta cukrowa — przepis

Znalezione obrazy dla zapytania pasta cukrowa przepis

Pasta cukrowa jest łatwa w przygotowaniu, wystarczy trochę cierpliwości — zdarza się bowiem, że za pierwszym razem może nie wyjść. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru składników, ale można do tego dojść na drodze prób i błędów. Kiedy dojdziemy do perfekcji, pastę cukrową możemy przygotować w większej ilości i przechowywać w lodówce. Poznaj sprawdzone przepisy na pastę cukrową.

Pasta cukrowa – przepis z wodą

Składniki: 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki wody, 1/4 szklanki soku z cytryny.

Przygotowanie: Zagotuj wodę, następnie dodaj sok z cytryny i cukier. Całość gotuj na małym ogniu, co jakiś czas mieszając, do całkowitego rozpuszczenia cukru (ok. 35-45 min). Jeśli masz możliwość, wybierz garnek o grubym dnie. Gdy mieszanka ma kolor bursztynu, a odrobina wyjęta na talerzyk szybko stygnie, pasta jest gotowa. Przelej ją do chłodnej miski. Możesz rozpocząć depilację. W tym celu wyjmij odrobinę pasty, kilka minut ugniataj w ręce, i nałóż na skórę. Jeśli pasta jest zbyt twarda, włóż miskę  do gorącej wody, a gdy zacznie się kleić, poczekaj, aż ostygnie.

Pasta cukrowa – przepis bez wody

Składniki: 1/3 torebki cukru, sok z 2 cytryn, gliceryna.

Przygotowanie: Sok z cytryny oraz cukier gotuj na małym ogniu do zbrązowienia. Po ostudzeniu dodaj łyżeczkę gliceryny.Pastę możesz przechowywać w plastikowym pojemniku (np. po peelingu lub balsamie do ciała) w lodówce. Przed depilacją włóż pojemnik z pastą do kąpieli wodnej i poczekaj aż masa ponownie się rozpuści. Pastę stosuj jak wosk.