Ozonowanie mieszkań w Warszawie – o czym warto wiedzieć?

Ozonowanie mieszkań w Warszawie zyskało na popularności w dobie pandemii koronawirusa, jednak sam proces może okazać się przydatny w wielu innych, bardzo uciążliwych sytuacjach. W ten sposób skutecznie zdezynfekujesz i zdezodoryzujesz pomieszczenia, usuniesz z nich uciążliwe zapachy, zapewnisz bezpieczeństwo swojej rodzinie. Co warto wiedzieć na temat ozonowania pomieszczeń? Jak przebiega ten proces i na jaki efekt możesz liczyć?

1. Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega?

2. Jak przebiega ozonowanie mieszkania?

3. Ozonowanie mieszkań – efekty

Komu zlecić ozonowanie pomieszczeń? Ozonowanie w Warszawie proponują wyspecjalizowane firmy, które korzystają ze sprawdzonych preparatów. Więcej na ten temat przeczytasz na https://ozonujemy24.pl/.

Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega?

Na czym dokładnie polega usługa ozonowania? Jest to proces wykorzystujący reakcję utleniania. Wykorzystuje się w nim ozon – gaz, w którego cząsteczce znajdują się trzy, a nie dwa atomy tlenu. To właśnie ten trzeci atom jest odpowiedzialny za silną reaktywność gazu – odłącza się, wchodząc w reakcje z innymi związkami chemicznymi i rozbijając ich strukturę. Jest w stanie dotrzeć wszędzie: w zakamarki pomieszczeń czy w głąb rur, a ponieważ jest substancją o silnych właściwościach utleniających, wykazuje dużą skuteczność.

Jak przebiega ozonowanie mieszkania?

W jaki sposób przeprowadza się usługę ozonowania? Profesjonalne ozonowanie wykorzystuje specjalne generatory, w których za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych powstaje gaz. Kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego stężenia substancji w powietrzu. Generator pracuje przez kilka godzin – dokładny czas pracy jest uzależniony od metrażu i wydajności sprzętu.

Trzeba jedynie pamiętać, że ozonowanie powietrza jest niebezpieczne dla wszystkich organizmów żywych: bezpieczny dla ludzi poziom to 0,1 ppm, natomiast do skutecznego działania niezbędne jest osiągnięcie stężenia na poziomie 2-5 ppm. To właśnie dlatego osoba przeprowadzająca ozonowanie pomieszczeń biurowych lub mieszkań musi mieć założony specjalny kombinezon. Z wnętrza należy także wyprowadzić zwierzęta i usunąć wszystkie rośliny.

Ozonowanie mieszkań – efekty

Na jaki efekt możesz liczyć wskutek tej dezynfekcji bez użycia środków chemicznych? Najbardziej zauważalnym rezultatem jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Poza tym ozon usuwa szkodliwe związki organiczne i oczyszcza zakażone powietrze. Ozonowanie wykonywane regularnie zmniejsza różnego typu dolegliwości zdrowotne.