Oryginalnie umeblowane wnętrze przy niewielkim budżecie. Jak to zrobić?

Na oryginalne, wykonane na zamówienie meble od designerów stać niewielu. Nie oznacza to jednak, że przy ograniczonym budżecie musisz urządzić mieszkanie sztampowo i zwyczajnie. Nawet korzystając z produkowanych na dużą skalę, zwyczajnych mebli, do każdego wnętrza możesz wprowadzić oryginalny i ciekawy akcent, który skupi na sobie uwagę i sprawi, że pomieszczenie będzie prezentowało się interesująco.

Salon – które meble klasyczne, a które oryginalne?

W klasycznie urządzonym salonie najdroższym meblem jest zwykle sofa czy też tzw. komplet wypoczynkowy, na który składać się mogą np. dwie kanapy, albo kanapa i fotele. Jeśli salon służy nam również za sypialnię, zwykle znajdzie się w nim także pokaźnych rozmiarów szafa ubraniowa. Jeśli posiadamy telewizor, mamy też najczęściej szafkę RTV. Te meble najkorzystniej kupić jako klasyczne, stonowane i nienarzucające się oryginalną formą. Takie rozwiązanie jest ponadczasowe i zdecydowanie najtańsze. Na co więc położyć akcent? Najlepiej na stolik kawowy. Przeznaczając na jego zakup kilkaset złotych, możemy znaleźć niezwykle oryginalny mebel o fascynującej formie, a przy tym wykonany z ciekawych materiałów, np. egzotycznego drewna, stali nierdzewnej, a nawet młotkowanego aluminium.

 

Jak zaprojektować nietuzinkową sypialnię?

W sypialni zwykle najbardziej przykuwającym uwagę meblem jest łóżko. Awangardowa, ciekawa rama łóżka nadaje się więc doskonale jako element wprowadzający oryginalny akcent. Może to być stelaż z rzadko spotykanego, egzotycznego drewna, bambusa, naturalnego rattanu czy metalu w stylu vintage lub przeciwnie, o minimalistycznej formie.

Jeśli wolisz meble tapicerowane, postaw na oryginalny kolor ramy, albo na podświetlenie kolorowym światłem LED. Dziś producenci oferują LED-y, których barwę wybierasz spośród kilkunastu możliwości dostępnych jednym przyciśnięciem klawisza pilota.

Awangardowa jadalnia – najłatwiejszy, tani sposób na oryginalne wnętrze

Jadalnia to prawdopodobnie najwdzięczniejsze pomieszczenie dla dekoratora wnętrz. Najłatwiejszym sposobem, a przy tym zdecydowanie najtańszym na uzyskanie niepowtarzalnego efektu w jadalni jest po prostu zestawienie stołu z różnymi krzesłami. Co ciekawe, im bardziej jedno krzesło będzie się różnić od drugiego, tym lepszy efekt uzyskasz. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie jest praktycznie bezkosztowe. Nie musisz kupić nawet jednego krzesła, wystarczy, że popytasz wśród rodziny i znajomych, czy mają gdzieś niepotrzebne krzesło, które ci podarują. Na pewno w ten sposób szybko uzbierasz potrzebną ci liczbę sztuk. Darczyńcy pozbędą się zalegających schowki mebli, a ty zyskasz nietuzinkową jadalnię.