Organizacja wesela – na co zwrócić uwagę?

Organizacja wesela to proces wymagający nie tylko czasu i pracy, ale również uwagi. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań jest wybór odpowiedniej sali na wesele oraz zaplanowanie przyjęcia weselnego. Jak się za to zabrać?

Sala na wesele

Pierwszym krokiem przy organizacji wesela jest wybór odpowiedniej sali na wesele. Warto zacząć od określenia liczby gości oraz interesującej nas lokalizacji. Dom weselny usytuowany w pięknej okolicy na pewno zachęci gości do przybycia. A ogród czy inne tereny zielone przy obiekcie pozwolą na poprawiny w ogrodzie albo w ogóle urządzenie wesela w plenerze.

Następnie należy zwrócić uwagę na wielkość sali na wesele, bo musi ona pasować rozmiarem do wielkości imprezy. Nikt nie chce przecież tłoku na weselu, jednak zbyt wielka sala przy małej liczbie gości będzie robiła złe wrażenie. Ważny jest także wystrój sali weselnej, zwłaszcza jeśli marzy nam się wesele z motywem albo wesele tematyczne. Warto więc od razu wybrać dekoracje, która pozwolą stworzyć unikalny i niepowtarzalny klimat. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dekoratorów, którzy pomogą w doborze odpowiednich dodatków oraz stworzą spójną i harmonijną aranżację.

Przy wyborze sali warto również zwrócić uwagę na proponowane menu. Menu na przyjęcie weselne powinno być dopasowane do preferencji i upodobań gości. Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm cateringowych, które zadbają o wysoką jakość potraw oraz obsługę kelnerską. Kolejny element, o który trzeba zadbać to muzyka i atrakcje na wesele. Muzyka to przecież nieodłączny element każdego wesela. Warto zdecydować się na profesjonalnego DJ-a lub zespół muzyczny, aby zapewnić odpowiednią atmosferę. Oprócz tańców warto pomyśleć o różnego rodzaju zabawach i atrakcjach, które pozwolą na integrację gości oraz zapewnią im dodatkowe rozrywki. Do najbardziej popularnych należą fotobudka czy pokazy zimnych ogni, candy bar albo prosecco van.   

Przyjęcie weselne – jak je zorganizować?

Czy warto samemu organizować przyjęcie weselne, czy lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej agencji weddingowej? Argumentem przemawiającym za skorzystaniem z pomocy asystenta ślubnego jest fakt, że urządzenie przyjęcia weselnego wymaga koordynacji wielu różnych działań. Chodzi o takie kwestie jak wybór daty, zaproszenie gości, znalezienie odpowiedniej sali weselnej, wybór menu, dekoracja, muzyka i wiele innych. Wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać, aby stworzyć harmonijną całość. Ponadto para młoda musi także brać pod uwagę różne ograniczenia, takie jak budżet, preferencje gości, lokalizację czy czas. Istnieje mnóstwo firm, które oferują usługi związane z organizacją wesel. Dzięki temu para młoda może zaoszczędzić swój czas i energię na zajęcie się innymi kwestiami, choćby wyborem sukni ślubnej czy bukietu.

Z kolei samodzielna organizacja wesela daje parze młodej możliwość kontrolowania każdego etapu przygotowania przyjęcia. W ten sposób narzeczeni mogą stworzyć niezapomniane wesele, które będzie idealnie pasować do ich gustu i stylu.