Odtrucie alkoholowe stosuje się najczęściej w terapii walki z uzależnieniem

Odtruwanie alkoholowe ma na celu pozbycie się z organizmu różnych szkodliwych substancji nagromadzonych przez nadmierne spożywanie alkoholu

Chociaż jest to bardzo trudne, aby pomóc w całkowitym wyzdrowieniu osobie chorej na alkoholizm, szczególnie istotne jest aby alkoholizm uznać za chorobę przewlekłą, której nie powinno się wstydzić. Najlepiej porównać tę chorobę z jakąkolwiek inną i wierzyć, że powrót do zdrowia jest możliwy. Nie ma sensu alkoholikowi wygłaszać wykładów czy głosić kazań, chociażby dlatego, że zwykle jest on pod wpływem alkoholu i nie pamięta wyraźnie tych monologów. Wręcz przeciwnie, nasze zachowanie będzie tylko go denerwować i prowokować kłótnie. Nawet pod wpływem alkoholu szantaż czy przyjmowanie obietnic nie pomogą, bo to będzie tylko pusta, do niczego nie prowadząca rozmowa.

Jeżeli osoba uzależniona pogodzi się z tym, że jest chora na alkoholizm oraz zechce walczyć z ta ciężką chorobą, można stwierdzić, że jest to już połowa sukcesu. Następnym krokiem mogą być różnego rodzaju metody i formy pomocne w walce z nałogiem. Jednym z pierwszych kroków, które sprawiają, że osoba uzależniona jest bliżej wyleczenia z alkoholizmu jest proces odtruwania alkoholowego. Przyjrzyjmy się bliżej czym jest odtruwanie alkoholowe i czy warto na nie się zdecydować oraz dlaczego tak ważne jest aby proces ten został przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie. 

Czym jest odtruwanie alkoholowe?

Proces odtruwania alkoholowego ma na celu usunięcie toksyn z organizmu, usunięcie pozostałości alkoholu i przywrócenie równowagi elektrolitowej organizmu, która została zaburzona na skutek działania alkoholu. Jeżeli człowiek nadmiernie i długo spożywa alkohol – organizm zaczyna nieprawidłowo funkcjonować, traci przy tym ogromne ilości wody. To też w pewnym stopniu wyjaśnia zjawisko kaca, częściowo spowodowane ciągłą potrzebą picia wody – na skutek jej nadmiernej utraty. W większości przypadków kac trwa kilka godzin. 

Odtruwanie alkoholowe w ekspresowym tempie uzupełnia stracone elektrolity i przywraca organizm do normalnego stanu. Jest to szczególnie ważne dla osób długo i intensywnie spożywających alkohol ponieważ substancja wyrządziła im zapewne wiele szkód zdrowotnych. 

Cele odtruwania alkoholowego

Proces odtruwania alkoholowego ma na celu oczyszczenie organizmu osoby nadmiernie spożywającej alkohol z tej toksycznej substancji. Dzięki odtruwaniu alkoholowemu Pacjent błyskawicznie i bezpiecznie przechodzi przez ten bardzo ciężki okres jakim jest nagłe odstawienie napojów alkoholowych. Nagły brak alkoholu w organizmie osoby uzależnionej wpływa bardzo negatywnie nie tylko na ogólne samopoczucie fizyczne, lecz także na samopoczucie psychiczne osoby uzależnionej. Nic w tym dziwnego, odstawiliśmy tak naprawdę substancję, którą osoba uzależniona przyjmowała niemalże codziennie, stąd organizm zaczyna się buntować, ponieważ zwyczajnie czegoś mu brakuje. Wytwarza wtedy  tzw. „głód alkoholowy”, który to głód możliwy jest do zaspokojenia jedynie przez napoje wysokoprocentowe. W pokonaniu tych dolegliwości w sposób jak najbardziej łagodny pomagają fachowcy, specjalizujący się w farmakologicznych terapiach alkoholizmu. 

Zatrucie alkoholowe – objawy oraz formy leczenia

W naszej poradni oferujemy sprawdzoną i bezpieczną usługę odtrucie alkoholowe na terenie Warszawy i okolic. Korzystamy w tym celu z wiedzy naszych specjalistów, którzy nieustannie się doszkalają w tym temacie i wykorzystujemy środki, które zasadniczo poprawiają stan organizmu osoby uzależnionej (lub takiej, która jednorazowo przeholowała na suto zakrapianej imprezie) zapewniając ekspresowy powrót sił witalnych, a co za tym idzie lepszego samopoczucia. Profesjonalnie przeprowadzone odtruwanie alkoholowe umożliwia w skuteczny sposób zredukowanie wszystkich dokuczliwych objawów oraz obciążających organizm skutków nie umiarkowanego spożycia alkoholu, mowa tutaj również o skutkach na tle psychicznym. Przywrócona zostaje wewnętrzna równowaga organizmu, Pacjent nie jest zalękniony, ustaje również huśtawka emocjonalna.

Odtruwanie alkoholowe nie jest leczeniem alkoholizmu

Odtruwanie alkoholowe nie jest metodą, która w sposób natychmiastowy spowoduje, że problemy uzależnienia znikną. Jest to jednak niezbędny pomocniczy element w walce z alkoholizmem. Proces ten ma za zadanie skuteczne i szybkie oczyszczenie organizmu z etanolu i wyraźną pomoc Pacjentowi korzystającego z odtrucia w bezpiecznym przetrwaniu wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych nagłym odstawieniem używek. Niemniej jednak odtrucie alkoholowe jest tylko warunkiem koniecznym aby móc przystąpić do dalszej kompleksowej walki z chorobą alkoholową, ponieważ zgodnie z istniejącymi zasadami na specjalistyczne terapeutyczne leczenie nałogu alkoholowego mogą dostać się jedynie osoby całkowicie trzeźwe. Odtrucie alkoholowe to konieczne minimum na drodze do trzeźwości i powrotu do tzw. normalnego życia bez używek.

Co wchodzi w skład odtruwania alkoholowego?

Fundamentem, jeżeli chodzi o skład kroplówek wykorzystywanych w procesie odtruwania alkoholowego to: roztwór soli fizjologicznej, który zawiera glukozę, mieszankę elektrolitów oraz magnez.

W skład kroplówek wchodzą także rozmaite związki aktywne:

  • witamina C oraz witaminy z grupy B,
  • koenzym Q10,
  • ornityna.

Jeżeli stan Pacjenta tego wymaga podawane mu są również leki uspokajające. 

Odtruwanie alkoholowe – gdzie wykonać zabieg?

Odtruwanie alkoholowe najlepiej wykonać w przystosowanej do tego specjalistycznej placówce z pomocą wykwalifikowanych medyków. Z myślą o osobach cierpiących na chorobę alkoholową nasza prywatna placówka placówka przeprowadza proces odtruwania alkoholowego zarówno stacjonarnie w gabinecie, jak i z możliwością dojazdu do domu. Podczas takiej usługi zapewniamy całkowitą dyskrecję oraz pełne bezpieczeństwo zabiegu. Po odtruwaniu można skorzystać z równie pomocnej metody farmakologicznej jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Należy pamiętać, że tylko kompleksowe leczenie zapoczątkowane przez odtruwanie alkoholowe daje największą skuteczność i skutecznie pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu. Zarówno proces odtruwania alkoholowego, jak i implantacja wszywki alkoholowej Esperal są wykonywane pod okiem lekarzy specjalistów – trudniących się leczeniem alkoholizmu. W każdym momencie odtruwania (nieważne czy jest ono przeprowadzane stacjonarnie w placówce, czy w domu Pacjenta) osoba uzależniona można liczyć na pomoc medyczną oraz wsparcie naszych specjalistów. Odtruwanie alkoholowe każdorazowo odbywa się po wywiadzie medycznym z Pacjentem. Tylko szczegółowa rozmowa pomiędzy lekarzem a Pacjentem zapewnia pełne  bezpieczeństwo oraz największy komfort w trakcie wykonywania zabiegu oraz bezpośrednio po nim. W przypadku odtrucia alkoholowego wywiad taki odgrywa istotną rolę, ponieważ umożliwia indywidualnie dostosowanie leków, które są wykorzystywane podczas odtruwania alkoholowego, a zatem zapewnia najwyższą skuteczność zabiegu.