Od czego zacząć przygodę z ezoteryką?

Ezoteryka jest bardzo szerokim pojęciem odnoszącym się do tajemnej wiedzy o wszechświecie. Wiąże się z uzdrawianiem, przewidywaniem przyszłości oraz szukaniem informacji na temat zjawisk, których nie widać na pierwszy rzut oka. Dzięki artykułom ze sklepu ezoterycznego takim jak książki czy filmy, można bliżej poznać karty Tarota, zasady posługiwania się numerologią czy stosowania metod uzdrawiania opartych na przepływie energii przez czakry.

Czym zajmuje się ezoteryka?

Ezoteryką nazywa się ogólnie wiedzę tajemną. Nabywają ją ludzie na całym świecie, chociaż wiedza ta nie zawsze jest aprobowana społecznie. Powinny się nią zajmować osoby odpowiedzialne i cały czas szukające odpowiedzi na nurtujące je pytania, stawiające na rozwój duchowy.

Od końca XIX wieku ezoteryka cały czas wzbudza zainteresowanie, a odnosi się do bardzo duchowego postrzegania rzeczywistości. Co ciekawe, we współczesnym świecie, w którym stres i szybkie tempo życia działają destrukcyjnie, coraz więcej osób zwraca się ku duchowości i zgłębiania tematów odrzucanych przez naukę.

Ezoteryka skupia się na rozwoju duchowym człowieka, poznawaniu tradycji związanych z mistycyzmem, wielkimi religiami i prowadzi do osobistego oświecenia. Zachęca do medytacji, skupienia na swoim wnętrzu, uczuciach i do odkrywania nieznanego oraz opierania się nie tylko na dowodach naukowych, ale także na wierze.

Prowadzi też do innego postrzegania rzeczywistości i do poznawania prawdziwej natury człowieka. Ściśle wiąże się z astrologią, numerologią, symboliką, dzięki niej poznajemy takie pojęcia jak czakry czy posługujemy się Tarotem, poszukując odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Najpopularniejsze dziedziny ezoteryki

Ezoteryką zajmują się osoby, które chcą poznać siebie, stawiają czoła przeciwnościom losu, są ciekawe świata. Ezoteryka odpowiada im na trudne i nietypowe pytania dzięki korzystaniu z wiedzy dotyczącej numerologii, czakr czy stawianiu kart Tarota.

Numerologia

Numerologia jest nauką o liczbach, które są ważne w życiu człowieka. Dzięki nim można odkrywać informacje o sobie, swoich marzeniach, planach i pragnieniach, a także poznać fakty o innych i o świecie.

Numerologia jest uniwersalnym językiem liczb, a daty urodzin i dane, takie jak imię i miejsce zamieszkania, mogą wpływać na powodzenie w życiu. Miłośnicy i znawcy numerologii wierzą w to, że nic nie dzieje się przypadkiem, że każdy ma swoje przeznaczenie. Rzeczywistość składa się z liczb, z których można uzyskać ważne informacje oraz odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Numerologia jest skomplikowaną dziedziną ezoteryki. Wymaga dużej wiedzy, zmysłu i wyczucia, ale przy pomocy prostych obliczeń można zapewnić sobie dostęp do istotnych informacji i poznać siebie przez ich pryzmat.

Czakry

Czakrą nazywamy ośrodek energetyczny, który sprawuje kontrolę i energetyzuje wybrany obszar ciała. Pojęcie to wywodzi się ze znanych religii dharmicznych, między innymi z hinduizmu i buddyzmu. Czakra to pojęcie używane w medycynie niekonwencjonalnej.

Czakr jest siedem i odpowiadają one za kontrolę oraz energię poszczególnych części ciała, mają związek z narządami organizmu, ale także z dziedzinami życia i chorobami. Wiążą aurę z organizmem, przy czym aura uważana jest za biomagnetyczną powłokę otaczającą ciało fizyczne.

Idea czakr wiąże się ze swobodnym przepływem energii. Dzięki czemu czujemy harmonię, spokój, miłość, zdrowie i szczęście. Jeśli dochodzi do blokad i energia nie przemieszcza się sprawnie, pojawia się niepokój, brak równowagi, a także przychodzi choroba.

Tarot

Nie ma pewności, skąd wywodzi się Tarot. Istnieją teorie, że z Marsylii, ale także że z Egiptu, Indii czy Chin. Od wieków posługiwali się nim wróżbici, mędrcy, szamani, czarownicy i alchemicy. Talia kart tarota ma 78 kart, a każda z nich oznacza coś innego i niesie inne przesłanie. Tarot dzieli się na Małe Arkana i Wielkie Arkana, przedstawia całe życie ludzkie.

Karty Wielkich Arkan to życie ludzkie od narodzin (karta Głupca) do karty nr 22 (Świat). Na kartach widnieją postacie związane z zachowaniem ludzkim, ich wadami, zaletami, grzechami. Odpowiadają na pytania dotyczące każdej dziedziny życia, w szczególności miłości, zdrowia, pieniędzy, sukcesów i podróży. Właściwie każda odpowiedź na życiowe pytania znajduje się w tarocie.  Korzystają z niego osoby, które chcą poznać przyszłość. Zwolennicy tarota uważają, że karty są skarbnicą wiedzy, mają swoją historię i tradycję. Wróżbici uznają Tarota za najważniejsze źródło informacji, które służy do poznania przyszłości.

Znajdź karty tarota dla siebie: https://www.fraida.pl/tarot-c-58_239.html

Gdzie szukać wiedzy ezoterycznej?

Jeśli interesują Cię magia i duchowość, nie bez znaczenia jest dla Ciebie filozofia i poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące sensu życia, możesz stale poszerzać swoją wiedzę ezoteryczną dzięki odpowiednim akcesoriom ezoterycznym.

W sklepie ezoterycznym Fraida.pl znajdziesz książki i filmy oraz akcesoria służące do pogłębiania wiedzy o zjawiskach niewytłumaczalnych i tajemniczych. Książki ezoteryczne wprowadzą Cię w tajniki numerologii, Tarota czy harmonijnego przepływu energii.