Oczyszczacze powietrza nie tylko dla alergików

Coraz więcej mówimy o zanieczyszczeniach powietrza. Monitorujemy poziom smogu, zmieniają się przepisy dotyczące ogrzewania domów, staramy się wyeliminować z ruchu pojazdy niespełniające norm czystości spalin. O wiele mniej uwagi przywiązuje się do powietrza w domu. A przecież otwierając okno do wnętrza wpada to samo powietrze, które jest na dworze, a oprócz tego pojawiają się inne niepożądane składniki takie jak nieprzyjemne zapachy – na przykład z kuchni, sierść domowych zwierząt, dym tytoniowy,pyłki roślin, kurz zawierający roztocza, a także substancje chemiczne emitowane na przykład przez lakier do mebli czy tworzywa sztuczne.

Dlatego oczyszczacze powietrze są bardzo ważne i chociaż panuje przekonanie, że potrzebne są alergikom zmniejszają również ryzyko innych chorób takich ja nowotwory, choroby układu oddechowego, infekcje dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze lub choroby serca.

Jak wybierać oczyszczacze powietrza?

Należy dopasować wydajność urządzenia do powierzchni pomieszczenia, a także zwrócić uwagę na funkcje. Sklep.bissell.pl oferuje kilka typów oczyszczaczy powietrza. Wyposażone są w filtry materiałowe zatrzymujące większe zanieczyszczenia, filtry HEPA i filtry węglowe. Są funkcjonalne i proste w użyciu, zużywają niewiele energii elektrycznej. BISSELL to firma wyspecjalizowana w nowoczesnych urządzeniach do utrzymywania czystości w pomieszczeniach. Oferuje odkurzacze, odkurzacze wielofunkcyjne, urządzenia parowe do sprzątania i oczyszczacze powietrza. Wszystkie produkty charakteryzują się nowoczesnym, eleganckim designem i najwyższą jakością. W sklep.bissell.pl znajdziemy również wszystkie niezbędne akcesoria do urządzeń sprzątających a także dostosowane do nich środki czystości. Cały sprzęt objęty jest serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, a sprzedawcy pomogą dobrać najwłaściwszy sprzęt do potrzeb klienta. Więcej na https://sklep.bissell.pl/kategoria-produktu/oczyszczacze-powietrza/

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Urządzenie zaopatrzone jest w cichy wentylator, który powoduje przechodzenie powietrza przez kolejne stopnie filtrowania. Pierwszym filtrem jest flitr materiałowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia. Kolejny to filtr HEPA zatrzymujące mikroorganizmy, bakterie i wirusy. Filtr węglowy absorbuje niepożądane zapachy oraz lotne substancje chemiczne. Filtr jonowy emituje ujemny jony, które eliminują alergeny i kurz. Oczyszczacze powietrze posiadają również funkcje dodatkowe – takie jak oświetlenie – mogą zastąpić lampkę nocną, czujniki monitorujące stan powietrza, timery i automatyczne wyłączniki.