Niebieska plukanka do włosów – efekty

Niebieska plukanka do włosów pomaga odnowić i zrewitalizować kolor po farbowaniu, działa również regenerująco. Należy jednak pamiętać, że dla widocznych rezultatów potrzebna jest konsekwencja w jej używaniu. No i oczywiście nie spodziewaj się, że zadziała jak farba lub szamponetka – niebieska plukanka nie zmieni Twojego koloru, utrzyma go jedynie w pożądanej barwie do kolejnej wizyty u fryzjera.

Po niebieską płukanką sięgają przeważnie szatynki, u których po nieudanym farbowaniu pojawią się rudości lub odcienie miedzi. Zamiast płukanki można również użyć błękitu metylowego – wystarczy dodać kilka kropel.

Niebieska plukanka to nie jedyny sposób na reanimację farbowanych włosów. Warto sięgnąć po zwykłe składniki kuchenne, z których można przygotować domową płukankę. Zobacz z czego możesz skorzystać!

Płukanki z domowych składników

  • Płukanka z piwa. Szklankę odgazowanego piwa zmieszaj ze szklanką wody. Tak przygotowana płukanka wygładzi i zmiękczy włosy oraz zmniejszy produkcję sebum przez skórę głowy.
  • Płukanka z octu. Doskonała na puszące i łamiące się włosy. Ponadto ocet wydobywa kolor i sprawia, że pigmenty są dłużej intensywne.
  • Płukanka z kawy. Nabłyszcza i odżywia. Wmasowana w skórę głowy poprawia mikrokrążenie, co skutkuje szybszym wzrostem włosów.