Naturalne kosmetyki w trójstopniowej pielęgnacji skóry głowy

Aby cieszyć się pięknymi, a przy tym zdrowymi włosami, należy nie tylko zadbać o świadomą pielęgnację włosów, ale i skóry głowy. Sprawdź, czego potrzebuje Twoja skóra głowy i jakie kosmetyki naturalne pomogą Ci to osiągnąć.

Dlaczego warto zadbać o skórę głowy?        

Trudno oczekiwać, by z zanieczyszczonej gleby wyrosły piękne, zdrowe rośliny. Podobnie jest z Twoimi włosami. To od równowagi i odżywienia skóry głowy zależy to, jak wyglądają i zachowują się Twoje włosy. 

Pielęgnacja skóry głowy w oparciu o naturalne kosmetyki do włosów pozwala na:

  • oczyszczenie z nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń bez ingerencji w pH skóry,
  • uniknięcie problemów związanych z nadprodukcją sebum, jak przetłuszczające się włosy czy łupież.

Zadbaj o skórę głowy w trzech krokach

Pielęgnacja skóry głowy nie powinna wymagać kolejnej półki z produktami. W myśl skinimalizmu lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kosmetyki naturalne, które zaopiekują się holistycznie Twoimi włosami – od ich cebulek, a zatem od skóry głowy aż po same końce.          

Polecamy Wam pielęgnację w trzech krokach z kosmetykami naturalnymi od Phenomé, by móc zachwycać się gęstymi, lśniącymi włosami:

  1. Prawidłowe oczyszczenie  

Nie wszystkie zanieczyszczenia poddają się działaniu szamponu. Tak jak oprócz codziennego przemycia twarzy płynem micelarnym, warto raz w tygodniu zastosować mocniejszy peeling, podobnie jest z Twoją skórą głowy. Korzystając z maski oczyszczającej i złuszczającej zapobiegasz problemom powodowanym przez nadmiar sebum oraz nagromadzenie pozostałości produktów do stylizacji. Wypróbuj oczyszczającą maskę do włosów i skóry głowy PURIFYING, żeby Twoje włosy stały się gotowe na wiosnę – lekkie i witalne.

  1. Nawilżenie 

Zimowe miesiące niekorzystnie wpływają nie tylko na stan Twoich włosów, ale i przesuszają skórę głowy. Podobnie dzieje się przy długotrwałej koloryzacji, prostowaniu albo kręceniu włosów. Na ratunek przychodzi Ci głęboko regenerująca maska do włosów suchych, zniszczonych i puszących się REGENERATING z masłem shea i olejem buriti.

  1. Świadomie dobrany szampon 

Dobry szampon powinien być bezkompromisowy w usuwaniu zanieczyszczeń, a jednocześnie delikatny dla skóry głowy.             

Nieprawidłowo dobrany szampon przyśpiesza utratę świeżości włosów i zaburza równowagę skóry głowy, dlatego warto sprawdzić, jakie naturalne składniki aktywne przyniosą Ci najlepsze rezultaty.

Jeśli zmagasz się z łupieżem, sięgaj po szampony nawilżające zawierające np. aloes. Przy codziennej pielęgnacji używaj delikatnych szamponów z proteinami z owsa, które koją podrażnioną skórę głowy. Z kolei żeń-szeń poprawia ukrwienie skóry głowy, przez co zwiększa objętość włosów i dodaje im gęstości. Szampon do włosów farbowanych z masą perłową nie tylko sprawi, że Twój kolor będzie intensywniejszy i dłużej się utrzyma, ale również ochroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.