Najważniejsze zasady w manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy należy do najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Choć jest droższy i bardziej czasochłonny niż tradycyjne zdobienia to kobiety na całym świecie cenią go ze względu na trwałość i estetykę. Poznaj zasady, którymi warto kierować się podczas wykonywania manicure hybrydowego.

Wypielęgnowane dłonie i paznokcie są wizytówką kobiet. Właśnie dlatego panie tak chętnie odwiedzają stylistki paznokci oraz wykonują szereg zabiegów kosmetycznych w domu. Niezmiennie od lat jednym z zabiegów, który skradł serca, jest manicure hybrydowy. A to ze względu na fakt, że pozwala się cieszyć pięknymi paznokciami bez odprysków przez kilka tygodni. Teraz wyjątkowe stylizacje paznokci możesz wykonać samodzielnie we własnym domu. Wystarczy kupić odpowiedni sprzęt i poznać najważniejsze zasady.


Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Do zdobienia paznokci lakierami hybrydowymi niezbędne będą:

– lampa UV lub LED, która służy do utwardzania kolejnych warstw lakieru,

lakiery hybrydowe w wybranych kolorach,

– baza i top do lakieru hybrydowego,

– cleaner.

Jak wykonać manicure hybrydowy? Poznaj zasady, by nie popełnić błędów

Wykonanie stylizacji paznokci za pomocą lakierów hybrydowych może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Okazuje się jednak, że zajmuje on niewiele czasu, a perfekcyjna trwałość przez kilka tygodni sprawia, że z pewnością pokochasz ten rodzaj manicure. Zamierzasz go wykonać w domu? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!


Przygotowanie płytki paznokci do manicure hybrydowego

Zanim nałożysz lakier hybrydowy, najpierw musisz starannie przygotować płytkę paznokci. Zabieg ten rozpocząć należy od usunięcia skórek. Następnie trzeba nadać im odpowiedni kształt, opiłować i wyrównać. Kolejna sprawa to zmatowienie płytki za pomocą bloku polerskiego. Po wykonaniu powyższych czynności płytkę paznokci trzeba przetrzeć płynem odtłuszczającym, zwanym cleanerem. Odpowiednie przygotowanie płytki paznokci oraz zastosowanie najwyższej jakości lakierów hybrydowych przyczyni się do zwiększenia trwałości manicure.

Nałożenie bazy, koloru i topu

Przed aplikacją lakieru hybrydowego w kolorze, na płytkę paznokci nakłada się bazę hybrydową. Istnieją różne bazy, które warto dopasować do stanu i kondycji płytki paznokci. Możemy zdecydować się na bazy hybrydowe do cienkich, łamliwych, suchych lub przebarwionych paznokci. Te najlepsze bazy hybrydowe zawierają włókna nylonowe, proteiny jedwabiu, kompleksy witamin, wapń czy keratynę.

Po utwardzeniu bazy hybrydowej w lampie należy nałożyć lakier na płytkę paznokci. Dla uzyskania odpowiedniego krycia czynność koniecznie powtórz i za każdym razem utwardzaj produkt w lampie. Następnie można wykonać zdobienie. Ostatnim etapem wykonania manicure hybrydowego jest pokrycie paznokci topem hybrydowym, który jest niezbędny do utrwalenia tego typu manicure. Istnieją topy hybrydowe z warstwą dyspersyjną (którą po utwardzeniu w lampie należy przemyć cleanerem) oraz takie, które nie mają warstwy dyspersyjnej.

Estetyczny i trwały manicure hybrydowy będzie efektem nabytych umiejętności. Warto pamiętać, by każda warstwa była cienka. Jeśli lakier jest słabo kryjący, lepiej jest nałożyć trzy cienkie warstwy zamiast dwóch grubych.