Najpiękniejsze klejnoty świata – poznaj świat luksusowej biżuterii

Jubilerstwo to jeden z najstarszych zawodów świata. Przedmioty z kruszców wykorzystywano w kulcie, magicznych rytuałach i oczywiście jako ozdobę. Obok złota i srebra dużą wartość przypisywano kamieniom szlachetnym, klejnotom, które również wykorzystuje się do dziś przy produkcji pierścionków, kolczyków i innych wyrobów jubilerskich.

Kiedy kamień uznaje się za szlachetny?

Aby kamień miał dużą wartość, jego podaż musi być ograniczona. Kamieniami szlachetnymi nazywamy więc odmiany pewnych skał i minerałów, które występują w naturze, ale trudno je spotkać. Muszą one również wykazywać odpowiednią twardość i trwałość. Ponieważ kamienie te różnią się zarówno kolorystyką, jak i zasięgiem występowania, ceny poszczególnych minerałów są różne. W jubilerstwie klasyfikuje się je według 3 kategorii. Dla przykładu:

  • kamienie klasy trzeciej: agat, turkus, ametyst (blady), bursztyn, perły i korale;
  • kamienie klasy drugiej: topaz, ametyst (ciemny), hiacynt, beryl, akwamaryn;
  • kamienie klasy pierwszej: diament, szmaragd, rubin, szafir, euklaz, aleksandryt, chryzoberyl.

Oczywiście taka gradacja przekłada się bezpośrednio na ceny wyrobów jubilerskich wzbogacanych poszczególnymi kamieniami. Nie dziwi więc popularność biżuterii, tj. pierścionki czy złote kolczyki z brylantami. Obdarowując kogoś takim przedmiotem w sposób metaforyczny pokazujemy, że taka osoba ma dla nas największą wartość.

Kupowanie biżuterii z brylantem – na co zwrócić uwagę?

Przystępując do zakupu produktów z cennych kruszców powinniśmy pamiętać o tym, że możemy paść ofiarą oszustwa. Choć o podrabianiu złota i srebra słyszy się coraz mniej, warto pozostać czujnym. Jeśli kupujesz biżuterię, zadbaj o to, by pochodziła ona ze sprawdzonego źródła. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyrobów wzbogacanych kamieniami szlachetnymi. Zawsze warto zapytać o to, czy wykorzystane w pracy jubilerskiej klejnoty są udokumentowane – brylanty certyfikowane dają nam pewność co do wartości nabywanego przedmiotu.

Biżuteria na zamówienie a kamienie szlachetne

Poszukując wyrobów jubilerskich, nie jesteśmy skazani na to, co oferują nam popularni producenci biżuterii. Możemy zdecydować się na wykonanie cennych przedmiotów według własnego projektu. Może mieć to szczególne znaczenie, jeśli poszukujemy wyrobów na prezent lub myślimy o pierścionku zaręczynowym czy obrączkach ślubnych. Musimy oczywiście wcześniej ustalić wszelkie szczegóły z jubilerem, zwłaszcza wtedy gdy zależy nam na zastosowaniu klejnotów. Nie każdy producent będzie mógł pozyskać w krótkim czasie surowce potrzebne do wykonania naszego projektu.

A może przez internet?

Jeśli chcesz wykonać złote kolczyki na zamówienie, zlecić wykonanie unikatowego pierścionka zaręczynowego – możesz to zrobić przez internet. Usługę taką oferuje firma 79 Diamenty specjalizująca się w przygotowaniu wyjątkowej biżuterii według projektu klienta. Zajrzyj na stronę https://79diamenty.pl/pierscionki-na-zamowienie/, by sprawdzić kilka dotychczasowych realizacji. Na stronie znajdziesz specjalny formularz, który pozwoli Ci opisać wymarzony pierścionek, naszyjnik czy kolczyki. Możesz również załączyć zdjęcia, które znacznie usprawnią proces negocjacji. Kiedy najważniejsze aspekty (kruszec, ewentualne klejnoty, rozmiar) zostaną ustalone, otrzymasz wycenę swojego produktu. W zależności od stopnia skomplikowania i dostępności materiałów szacuje się czas potrzebny na wykonanie przedmiotu. Przygotowanie kolczyków z brylantami na zamówienie będzie prawdopodobnie bardziej czasochłonne niż prostej obrączki z unikalnym grawerem. Jeśli więc poszukujesz biżuterii z myślą o tym, by zrobić komuś wyjątkowy prezent, warto złożyć zamówienie z wyprzedzeniem nawet kilku tygodni.

Kamienie szlachetne od zawsze fascynowały, o czym świadczy choćby przypisywanie im pewnych symbolicznych znaczeń, a nawet prozdrowotnych właściwości. Dziś wykorzystuje się je głównie w jubilerstwie. Dzięki nowoczesnym usługom i rozwojowi technologii możesz skorzystać z możliwości zamówienia biżuterii z brylantami według własnego projektu.