Najnowsze seriale i filmy, gdzie je oglądać?

Chyba każdy z nas raz na jakiś czas chętnie sięga po filmy czy seriale, które aktualnie są na topie. Zazwyczaj wybieramy wówczas kino lub kanały telewizyjne, wówczas jednak musimy się liczyć z konkretnym repertuarem czy ograniczającą nas ramówką. Okazuje się jednak, że na rynku jakiś czas temu pojawił się zupełnie nowy gracz, który gwarantuje materiały najwyższej jakości na życzenie, bez reklam i w przystępnej cenie. Mowa oczywiście o serwisach VOD, które przebojem wdarły się na rynek zarezerwowany do tej pory w głównej mierze dla klasycznej telewizji.

Gdzie znajdziemy najnowsze filmy i seriale?

Wydawałoby się, że w bibliotekach serwisów streamingowych nie znajdziemy najnowszych produkcji kinowych, które dopiero co miały premierę na ekranach kin. Okazuje się jednak, że często filmy te pojawiają się w internecie już kilkadziesiąt dni później, czego najlepszych przykładem może być oferta HBO Max, gdzie znajdziemy dużo hitowych produkcji, a także oryginalne tytuły, których próżno szukać gdzie indziej. Podobnie działa również Netflix, który tylko w 2022 roku może pochwalić się takimi perełkami jak polski serial „Wielka woda” czy opowieść o seryjnym mordercy pod tytułem „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera„. A to i tak zaledwie dwa z wielu przykładów. Sporą widownią cieszą się też filmowe i serialowe klasyki, które dziś w wielu przypadkach znajdziemy jedynie w sieci (na przykład na platformie TVP VOD). Dlaczego serwisy streamingowe cieszą się tak dużą popularnością? Pozwalają oglądać materiały na życzenie, kuszą atrakcyjnymi cenami i w większości przypadków pozwalają w dowolnym momencie zerwać umowę. Ich popularność przekłada się także na zainteresowanie serwisami, które piszą o filmach i serialach, tworząc tym samym przepastne bazy danych. Co znajdziemy na ich łamach?

Więcej o filmach dostępnych w serwisach VOD przeczytasz tutaj.

Szukasz ulubionych gwiazd? Je także znajdziesz w sieci

Serwisy rozrywkowe o filmach i serialach najczęściej raczą nas licznymi recenzjami, zwiastunami, zapowiedziami, obsadami czy rankingami najróżniejszych produkcji z całego świata. Bardzo często znajdziemy tam także działy poświęcone gwiazdom, celebrytom, sportowcom czy politykom, czego doskonałym przykładem może być wszechstronny rozrywkowy serwis Spokeo.pl. Na jego łamach znajdziemy między innymi tak zwane profile gwiazd, które pozwalają nam zapoznać się ze skróconymi biografami osób z show-biznesu, sportu czy polityki. Na czytelników czekają też filmografie najlepszych aktorów, wśród których znaleźli się między innymi Janusz Chabior, Ben Affleck czy Tessa Thompson. Coś dla siebie znajdą tam również miłośnicy gier komputerowych i technologii, którym poświęcone zostały oddzielne działy.