Najmniejsze przyrządy do domowej siłowni

Domowa siłownia to duży komfort i wygoda. To także oszczędność czasu i pieniędzy. Nie każdy jednak dysponuje na tyle dużym metrażem, aby stworzyć w swym mieszkaniu siłownię wyposażoną w urządzenia o dużych rozmiarach.

Na szczęście na rynku dostępne są przyrządy o niewielkich rozmiarach, a treningi przy użyciu tych przyrządów są efektywne. Należą do nich: hantle, kettlebell w ofercie sklepu marbo-sport.pl, stepper.

Hantle

Hantle to jeden z najmniejszych przyrządów do ćwiczeń. Zmieszczą się nawet w najmniejszym mieszkaniu. Łatwo się je przechowuje. Można je schować do szafy lub pod łóżko.

Ćwiczenia z hantlami ładnie zarysowują i rzeźbią nie tylko mięśnie ramion, także mięśnie wielu innych partii ciała. W przypadku pań ujędrniają biust. Regularne treningi z hantlami to sposób na poprawę wyglądu barków, brzucha, ud. Hantle polecane są osobom, które pragną zmniejszyć obwód zbyt okrągłych części ciała.

Z hantlami może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku, płci oraz kondycji. Nawet krótki trening z hantlami pobudza metabolizm. Zbędne kalorie zostają spalane nie tylko podczas treningu, ale również po jego zakończeniu. Zmagazynowany tłuszcz zmienia się w tkankę mięśniową. Ćwiczenia z hantlami zwiększają wydolność organizmu. Dużym plusem jest niska cena tego przyrządu do ćwiczeń.

Kettlebell

Kettlebell to kolejny sprzęt o niewielkich rozmiarach. To odważniki z uchwytem. Kształt tych odważników nie jest przypadkowy. W porównaniu do innych ciężarów kettlebells mają przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu wzmacniają przedramiona.

Ale kettlebells angażują też do pracy wiele innych partii mięśni jednocześnie. Regularne treningi z kettlebell poprawiają ogólną sprawność organizmu, pozytywnie wpływają na koordynację ruchową. Regularne ćwiczenia z kettlebell to skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Stepper

Stepper to także niewielkie urządzenie, które zmieści się w każdym mieszkaniu. Już 20 minut treningu 3-4 razy w tygodniu przyniesie efekty w postaci wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni dolnych partii ciała – ud, łydek, pośladków, wysmuklenia ud i łydek, ujędrnienia pośladków, redukcji cellulitu. Regularne ćwiczenia na stepperze poprawiają kondycję, samopoczucie, pracę układu krążenia i układu oddechowego.

Ćwicząc na stepperze wykonujemy ruchy przypominające wchodzenie po schodach. Efekty regularnych ćwiczeń widoczne są bardzo szybko.