Pojawienie się nowego członka rodziny tymczasowo wywraca całe jej życie do góry nogami i na zawsze zmienia organizację codzienności. Młodzi rodzice muszą jednak usłyszeć, że początkowe trudności ze złapaniem życiowej równowagi są zupełnie normalne i większości z nas nie wszystko wychodziło od razu. Dlatego tak ważne są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają ogarnąć nową rzeczywistość. Właśnie z taką myślą powstało nosidło dla dziecka, które umożliwia trzymanie niemowlaka blisko rodzica bez konieczności używania rąk. Co warto o nim wiedzieć?
Nosidło dla niemowlaka ma całe rzesze niewiarygodnie zadowolonych rodziców na całym świecie. To w ogóle nas nie dziwi, bo wiemy, że łączy w sobie bezpieczeństwo użytkowania i wygodę. Dziecko jest bezpiecznie otulone i znajduje się blisko rodzica, natomiast dorosły może w miarę swobodnie zająć się prostymi domowymi obowiązkami. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są różne modele i nie wszystkie z nich uwzględniają potrzeby rozwojowe maluszka. To bardzo ważne, by model, który nie będzie niekorzystnie wpływał na szybko rozwijające się ciało bobasa, w tym przede wszystkim jego biodra i kręgosłup. Podpowiadamy, co jest najważniejsze.
Jak wybrać nosidło dla dziecka? Najważniejsze aspekty
Aby wybrać dobre nosidło dla dziecka, nie możesz kierować się wyłącznie jego wyglądem. Zwróć uwagę wyłącznie na te modele, które gwarantują bezpieczeństwo i wygodę noszenia. Jeśli wybierasz się właśnie na zakupy, skup się na tym, co najważniejsze. Podpowiadamy, jak wybrać model wspierający prawidłowy rozwój twojego dziecka.
Najważniejsze jest to, by wybrane przez ciebie nosidło dla dziecka uwzględniało zalecenia specjalistów. Istotne jest więc to, by model umożliwiał prawidłowe ustawienie nóżek w tzw. pozycji żabki. To właśnie ona zabezpiecza rozwijające się bioderka przed niechcianymi zniekształceniami, które mogą być przyczyną wielu kłopotów z układem ruchu w przyszłości. Sięgaj więc wyłącznie po te nosidła dla dzieci, które posiadają certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). Z tego względu warto zwrócić uwagę na nosidło dla dziecka skandynawskiej marki BeSafe.
Podczas wyboru istotne powinny być również materiały. Nosidło dla dziecka powinno być wykonane z elastycznego włókna, które będzie sprawnie dopasowywać się do naturalnej krzywizny kręgosłupa maluszka. Dla wygody niemowlaka warto zadbać także o to, by wybrany model posiadał zdolność pochłaniania wilgoci, by zabezpieczyć dziecko przed drobnoustrojami. Dzięki takiemu rozwiązaniu oboje poczujecie się zdecydowanie bardziej komfortowo.
Zwróć także uwagę, czy wstępnie wybrane przez ciebie nosidełko dla niemowlaka ma w zestawie osłonę przeciwsłoneczną z UPF50. Okazuje się, że oprócz podstawowego zadania, czyli ochrony przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, spełnia również rolę wsparcia dla małej główki. W przypadku nosidełka, które w późniejszych miesiącach ma pozwalać na noszenie maluszka przodem do świata, warto sprawdzić, czy osłona daje możliwość złożenia lub całkowitego odpięcia.
Z punktu widzenia rodzica bardzo ważne jest, by nosidło dla dziecka potrafiło dobrze dostosować się do noszącego. Tutaj warto zwrócić uwagę na regulowane pasy ramienne, ale również i pas biodrowy. Dużym ułatwieniem dla rodzica jest również możliwość regulowania pasów ramiennych poprzez ciągnięcie pasków do przodu a nie do tyłu – takie rozwiązanie posiada nosidełko BeSafe Haven, dzięki rewolucyjnej klamrze Flex-Shape Buckle™. Dostosowuje się ona do rodziców o różnych kształtach i rozmiarach. Dobrze dopasowane nosidło również do rodzica to wygoda i komfort zarówno dla noszącego jak i dziecka.
Na rynku pojawiły się już modele, które w późniejszych miesiącach życia pozwalają na noszenie dziecka przodem do świata w bezpieczny sposób. Należy jednak zwrócić uwagę, czy takie nosidełko dla dziecka posiada specjalną poduszkę, która sprawia, że ciężar ciała maluszka równomiernie się rozkłada. Oferuje ją m.in. nosidło BeSafe, w którym znajdziesz opatentowaną przez producenta technologię Airgonomics, która zabezpiecza prawidłowy rozwój bioderek niemowlaka.
undefined