Najlepsze kurtki puchowe męskie na zimę

Wybierając odzież wierzchnią na zimę, warto zastosować się do zasady, że nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Rankingi najlepszej zimowej odzieży od lat wygrywają kurtki puchowe. Właściwości naturalnego wypełnienia, czyli zdolność do magazynowania powietrza, przyczynia się do izolacji od zimna.

Na co zwracać uwagę, wybierając kurtkę puchową?

Stojąc przed wyborem, jaką kurtkę puchową wybrać warto zapoznać się z parametrami informującymi o właściwościach konkretnego modelu. Najistotniejszym z nich jest sprężystość wypełniającego ją puchu. Im większa sprężystość, tym wyższa izolacja od zimna, a co za tym idzie wyższy komfort termiczny. Sprężystość określana jest w calach sześciennych na uncję. Im wyższa sprężystość puchu, tym mniej trzeba go użyć. Dzięki temu kurtki z najwyższymi parametrami sprężystości są bardzo lekkie. Puchowe kurtki męskie dostępne na e-horyzont.pl zaczynają się od modeli o sprężystości 550 cuin. Znajdziemy też modele z wysoce wyselekcjonowanym puchem naturalnym o sprężystości 800 cuin.

Kolejną istotną informacją jest stosunek ilości puchu do ilości pierza. Puch odpowiada za izolację kurtki, w związku z czym pożądana jest jego jak największa ilość w ocieplinie. Nie jest możliwe uzyskanie 100% puchu, w związku z czym zawsze będzie określany stosunek puchu do małych piórek, czyli pierza. Należy więc pamiętać, że im wyższa zawartość puchu tym wyższa jakość produktu

W kurtkach puchowych w 100% ocieplonych naturalnie występuje puch gęsi i kaczy. Wyższymi parametrami sprężystości charakteryzuje się puch gęsi i w związku z tym jest najwyżej ceniony. Warto też zwrócić uwagę czy producent wybranej przez nas kurtki w sposób odpowiedzialny sprawdza pochodzenie puchu. Modele wyróżnione certyfikatem RDS (Responsible Down Standard) gwarantują, że puch w nich zastosowany został pozyskany etycznie.

Jaki model kurtki puchowej wybrać?

W zależności od tego, w jakich warunkach i okolicznościach będzie używana kurtka, należy wybrać odpowiedni jej model. W bogatej ofercie sklepu https://sklep.jack-wolfskin.pl/mezczyzna/kurtki/kurtki-puchowe-meskie.html znajdziemy kurtki puchowe przeznaczone na wyprawy górskie, narty czy po prostu zimowe okrycie. Konstrukcja kurtek puchowych ma istotne znaczenie i jest opracowywana zgodnie z ich przeznaczeniem. Wybór markowej kurtki daje gwarancję, że idealnie sprawdzą się w dedykowanych konkretnemu modelowi warunkach. Najlepsi producenci poddają swoje produkty wymagającym testom, tak by sprostać wymaganiom klientów. 

Jak dbać o kurtkę puchową?

Jeżeli chce się jak najdłużej zachować właściwości kurtki puchowej, należy pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji. Specyficzne wypełnienie, jakim jest naturalny puch, wymaga stosownych zabiegów w momencie prania. Nie należy obawiać się prania kurtki puchowej w pralce, należy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim zastosować płyn przeznaczony do prania puchu. Temperatura prania nie powinna przekroczyć 40°, a prędkość obrotów 600 na minutę. Kurtkę trzeba suszyć w pozycji leżącej, a nigdy nie należy jej wieszać do wysuszenia. Trzeba liczyć się z tym, że schnięcie puchu jest procesem długotrwałym, jednak nie należy go przyspieszać, stosując dodatkowe źródła ciepła. Zdolność kurtki puchowej do kompresji jest nieoceniona, kiedy mamy ograniczone miejsce w bagażu należy jednak pamiętać, żeby na miejscu rozwiesić ją i nie przechowywać dłużej w tym stanie.