Najlepsze kremy nawilżające – gdzie kryje się ich tajemnica?

Nie wiesz jak uporać się z przesuszeniem, odwodnieniem i podrażnieniem skóry? Sięgnij po specjalistyczne kremy nawilżające. Jakie są ich rodzaje, najważniejsze cechy, składniki aktywne? Sprawdź sama.

Rodzaje kremów nawilżających

Kremy nawilżające mogą różnić się swoją formułą – lekki preparat jest odpowiedni do każdego typu skóry i, w zależności od produktu, może być stosowany na dzień, jak i na noc. Preparatami o wyjątkowej formule są kremy-żele, wyróżniające się na tle innych kosmetyków swoją lekkością i szybkością wchłaniania. Łączą w sobie działanie właśnie kremu i serum, bardzo intensywnie nawilżając skórę, by pozostała aksamitnie gładka w dotyku. W linii White Hada Labo Tokyo znajdziesz krem, który nie tylko silnie nawadnia, a także spowalnia procesy starzenia. Możliwości jest wiele – jakie więc składniki powinny znaleźć się w formule skutecznego preparatu nawilżającego?

Składniki aktywne, których warto szukać na etykiecie

Najlepsze kremy nawilżające powinny charakteryzować się równowagą między emolientami a humektantami. Pierwsze z nich zapobiegają odparowywaniu wody, a drugie wiążą ją w komórkach. Emolienty natłuszczają skórę – dzięki nim zachowuje swoją naturalną wilgotność. Składniki te zapobiegają także wnikaniu do skóry szkodliwych substancji i przyspieszają jej regenerację. Pod ich wpływem odbudowuje się naturalny płaszcz lipidowy. W skład emolientów wchodzą m.in. kwasy tłuszczowe, parafina, wazelina, fosfolipidy czy skwalan. 

Humektanty mają zdolność pobierania wody z głębszych warstw naskórka do warstwy rogowej, by stała się nawilżona i bardziej napięta. Popularne humektanty to kwas hialuronowy – zaledwie jedna cząsteczka ma zdolność wiązania do 250 cząsteczek wody. 

Najlepsze kremy nawilżające mają w swoim składzie różne kombinacje kwasu hialuronowego, który wypełnia skórę i głęboko ją nawilża. Doskonałym przykładem takiego kosmetyku jest krem nawilżająco-wygładzający na dzień i na noc Hada Labo Tokyo czy hydro-żel wypełniający skórę.  

Produkty nawilżające do zadań specjalnych

Kosmetyki marki Hada Labo Tokyo zapobiegną transepidermalnej utracie wody (sprawdź wyjątkowe, skoncentrowane serum wodne Lock-in-moist z Linii WHITE), pomogą przywrócić naturalną równowagę mikrobiomu skóry, a do tego zmiękczą ją i wygładzą. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wyjątkowego nawilżenia, koniecznie poznaj najlepsze kremy nawilżające oraz całą linię White Hada Labo Tokyo.