Najlepsze kosmetyki do skóry – jak dobrać odpowiednią pielęgnację?

Nasza skóra wymaga codziennego wsparcia, gdyż wystawiana jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy zimno. Dobra pielęgnacja skóry pozwala nam zachować ją w świetnej kondycji. Ważne w codziennych rytuałach jest oczyszczanie i nawilżanie, które zapewnia jej gładkość, jędrność i promienny wygląd. Jak odpowiednio dobrać pielęgnację i o czym nie można zapomnieć?

Poznaj swoją skórę

Każda dobra pielęgnacja powinna adresować indywidualne potrzeby naszej skóry – innych kosmetyków użyjemy do skóry przetłuszczającej się, innych do skóry trądzikowej czy wrażliwej. W przypadku skóry twarzy ma to szczególne znaczenie – jest ona niezwykle wrażliwa, a ponadto stanowi ważny element naszego wyglądu, dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, warto rozpoznać rodzaj naszej cery oraz zdobyć informacje na temat tego, czego może ona wymagać w pielęgnacji.

Każda skóra lubi nawilżanie

Tak jak już wspomnieliśmy, podstawowymi filarami w każdej pielęgnacji są oczyszczanie oraz nawilżanie skóry. Oba etapy znacząco wpływają na wygląd naszej cery oraz jej kondycję. Mitem jest to, że skóra skłonna do przetłuszczania się nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Jeśli postawimy w pielęgnacji cery tłustej tylko i wyłącznie na pozbywanie się nadmiaru sebum, gruczoły będą jeszcze bardziej pobudzone do nadprodukcji łoju, co w konsekwencji pogorszy tylko nasz problem.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kremy-nawilzajace/

Każda cera lubi nawilżanie, dlatego przy doborze odpowiedniej pielęgnacji nie można zapomnieć o wybraniu odpowiedniego kremu nawilżającego do twarzy. Przy cerze tłustej możemy zdecydować się na wybór kremów lekkich, szybko się wchłaniających i matujących. Cera sucha będzie za to lubiła kremy o nieco tłustszej konsystencji, które są bogate w składniki aktywne i głęboko nawilżają na dłuższy czas.

Kosmetyki naturalne czy syntetyczne?

Od jakiegoś czasu na rynku znajdziemy wiele ciekawych kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy oraz ciała, które to wyróżniają się swoim składem – w minimum 95% jest on naturalny. Takie kosmetyki mają bardzo wiele zalet – rzadziej podrażniają, są bardzo skuteczne a przy tym nie zawierają konserwantów czy sztucznych substancji zapachowych, a dodatkowo pozyskiwane są z natury w zrównoważony sposób. Dzięki tym licznym zaletom, kosmetyki naturalne stają się świetną alternatywą dla syntetycznych, które mogą podrażniać skórę wrażliwą lub po prostu przynosić niezadowalające rezultaty. Warto do naszej pielęgnacji skóry dołączyć kilka kosmetyków naturalnych i sprawdzić, czy w naszym przypadku okażą się odpowiednie. Dzięki temu dbamy nie tylko o naszą skórę, ale także o środowisko naturalne.

Pielęgnacja skóry nie musi być trudna. Oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywanie skóry (oleje naturalne, serum i kosmetyki z dobrymi składami nam to zapewnią) wystarczy, by nasza cera była piękna, gładka i pełna blasku.