Najczęściej oglądany film – Booloo

Booloo to amerykański film przygodowy z 1938 roku w reżyserii Clyde E. Elliott’a. W filmie występuje Colin Tapley jako brytyjski żołnierz, który próbuje udowodnić istnienie legendarnego tygrysa.

Kapitan Robert Rogers, oficer armii brytyjskiej, publikuje książkę o wyczynach swojego ojca. Aby przekonać niedowiarków, że historia przedstawiona w książce to nie żart, Rogers wyjeżdża na Półwysep Malajski, aby udowodnić istnienie Booloo, legendarnego tygrysa, który zabił jego ojca.

W filmie wystąpili:

  • Colin Tapley jako Captain Robert Rogers
  • Jayne Regan jako Kate Jaye
  • Michio Itō jako szef Sakai
  • Herbert DeSouza jako Rod DeSouza
  • Fred Pullen jako Nah Laku
  • Mamo Clark jako rodzima dziewczyna

Studio filmowe Paramount postanowiło wyprodukować kolejny film przygodowy po tym, jak ogromną popularność zyskała „Księżniczka dżungli”. Zatrudnili reżysera Clyde E. Elliott’a do nakręcenia akcji w Singapurze, pomimo tego, że jego dwa poprzednie malajskie filmy „Bring ‚Em Back Alive” i „Devil Tiger”, zostały skrytykowane za brak autentyczności. Dlatego w Booloo postanowiono zatrudnić aktorów azjatyckich. Jednak Paramount wyciął znaczną część materiału z udziałem tych aktorów i zamiast nich wprowadzili sceny nakręcone w Hollywood. Na przykład dziewczyna, którą pierwotnie grała Ratna Asmara, została zastąpiona hawajską aktorką Mamo Clark.

Premiera

Premiera filmu odbyła się w USA 29 lipca 1938 r. Film niestety otrzymał wiele negatywnych opinii za brak autentyczności.