NABU – 4 razy lepsza ochrona przed utratą nawilżenia skóry

NABU – 4 razy lepsza ochrona przed utratą nawilżenia skóry

Sucha skóra to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Towarzyszą jej często zaczerwienienie, podrażnienie oraz nieprzyjemne uczucie napięcia. Kosmetyki nawilżające nie są w stanie samodzielnie zapewnić odpowiedniego poziomu nawilżenia. NABU to rozwiązanie, którego skuteczność została potwierdzona badaniami – to aż cztery razy lepsza ochrona przed utratą nawilżenia!

Sucha skóra – przyczyny

Na pewno znasz to nieprzyjemne uczucie suchości, swędzenia i łuszczenia. Dlaczego skóra jest przesuszona? Odpowiedzialne za ten stan mogą być czynniki zewnętrzne, naturalne procesy starzenia, nieodpowiednia pielęgnacja czy predyspozycje genetyczne i choroby. Jak wiele osób, tak wiele powodów suchej skóry!

Starzenie skóry

Jedną z częstszych przyczyn nadmiernej utraty wody z komórek jest po prostu starzenie się organizmu. Wraz z wiekiem ze skóry ubywa kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu, które odpowiadają za elastyczność, ale też nawilżenie. Warto pamiętać o tym, że skóra zaczyna starzeć się już od około 25. roku życia, a ten proces nie dotyczy tylko naskórka, ale także głębszych warstw. Efekty starzenia się skóry są początkowo niewidoczne, zazwyczaj zauważamy je dopiero wtedy, kiedy pojawiają się głębokie zmarszczki.

Styl życia

Przyczyną suchości skóry może być nieodpowiednia dieta i niezdrowy styl życia. Brak wymaganej ilości wody, częste sięganie po tytoń czy wysoko przetworzoną żywność – to wszystko odbija się na kondycji skóry. Skóra będzie lepiej nawilżona, jeśli zadbasz o zaspokojenie jej potrzeb także od wewnątrz. Sięgnij po produkty bogate w witaminę A oraz zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Czy kosmetyki są w stanie nawilżyć skórę?

Jak dbać o poziom nawilżenia skóry? Zmniejszając utratę wody z jej komórek. Większość składników aktywnych dostępnych w kremach, które teoretycznie mogłyby pomóc w utrzymaniu poziomu nawilżenia, ma zbyt duże cząsteczki. Nie są one w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry. Zwiększenie ich przenikalności, na przykład poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków, może przynosić efekt odwrotny od zamierzanego.

Czy oznacza to, że żaden kosmetyk nie jest w stanie pomóc w walce z przesuszoną skórą? Rozwiązaniem problemów z nadmierną utratą wody jest NABU, czyli innowacyjne serum nakładane za pomocą poręcznego nebulizatora. 

Jego cząsteczki są tak drobne, że wnikają w skórę ze skutecznością bliską zastrzykom. Bezboleśnie, szybko i skutecznie – NABU działa odmładzająco. Dzięki użyciu nebulizatora serum zostanie wprowadzone do głębokich warstw skóry w zaledwie 30 sekund. To tylko pół minuty, które odmieni wygląd Twojej skóry!

Cztery razy więcej nawilżenia skóry z NABU

Skuteczność działania NABU została potwierdzona badaniami, które udowodniły, że to naprawdę działa! Badania aparaturowe wykonane przez firmę GBA POLSKA 23 marca 2002 r. przeprowadzono metodą połówkową, w której na jednej połowie twarzy zastosowano tradycyjny krem nawilżający, a na drugiej NEBU.

Pomiary nawilżenia skóry wykonano kolejno po jednej, trzech i sześciu godzinach od aplikacji. Już po pierwszej godzinie działania NABU aż cztery razy lepiej chroniło skórę przed utratą nawilżenia. Tradycyjny krem z kwasem hialuronowym zapobiegał utracie wody jedynie przez godzinę, a po trzech godzinach od aplikacji jego działanie zupełnie zanikło. W tym czasie połowa twarzy po aplikacji NABU nadal była chroniona – po sześciu godzinach efekt nawilżenia był aż 13 razy lepszy! Nebulizator z serum nie tylko zadziałał, ale też pozostawił po sobie długotrwałe działanie. 

Kiedy zobaczę efekty nawilżenia?

Już bezpośrednio po aplikacji odczujesz, że skóra jest bardziej gładka i wyraźnie odżywiona. Regularne stosowanie serum 3–4 razy dziennie da spektakularne efekty już po kilku tygodniach. NABU stymuluje enzymy znajdujące się w głębokich warstwach skóry i bardzo skutecznie ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Zatrzymasz, a nawet cofniesz, niekorzystne zmiany, które zaszły w Twojej skórze.

Chcesz zadbać o nawilżenie skóry? Musisz więc zatroszczyć się o to, aby nie traciła ona wody. Z NABU Twoja skóra będzie nawilżona przez cały dzień!