Na czym polega metoda piórkowa brwi – ceny

Ładne i zadbane brwi dodają twarzy uroku i nadają jej charakteru. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się idealnie równymi i naturalnymi brwiami. Często rosną one nieregularnie, są rzadkie, mają ubytki po nieodpowiedniej depilacji, są za jasne lub po prostu z natury mało atrakcyjne. Dla posiadaczek takich brwi jest jednak ratunek. To metoda piórkowa, rodzaj makijażu permanentnego. Zobacz, na czym polega metoda piórkowa brwi i ile kosztuje.

Na czym polega metoda piórkowa brwi i ile kosztuje?

Metoda piórkowa brwi to rodzaj makijażu permanentnego. Taki tatuaż kosmetyczny utrzymuje się na skórze do 2 lat. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a brwi wyglądają bardzo naturalnie. Makijaż permanentny metodą piórkową wykonuje się za pomocą specjalnego pióra, które składa się z kilku specjalnie ułożonych igiełek. Za ich pomocą wprowadza się pod skórę pigment.

Metoda piórkowa brwi, inaczej metoda włoskowa, polega na rysowaniu pojedynczych włosków pod odpowiednim kątem. Mają one za zadanie zagęszczenie łuków brwiowych, dając złudzenie naturalnych włosków. Efekt to lekkie, delikatnie podkreślone brwi. Wykonanie zabiegu brwi metodą piórkową poleca się osobom, które w łuku brwiowym posiadają swoje włoski, wtedy efekt jest bardzo naturalny. Jeżeli jednak we włoskach są ubytki, to należy najpierw wykonać jasny podkład, tworząc delikatny zarys brwi i jednolity cień w miejscu pigmentacji. A następnie wyrysować włoski w ciemniejszym kolorze. Przy zabiegu brwi metodą piórkową można bawić się kolorami, co pomoże uzyskać bardziej naturalny efekt.

Metoda piórkowa polega wyłącznie na zagęszczeniu brwi, a nie na ich narysowaniu od nowa. Trudno tutaj uzyskać efekt przerysowanych brwi, dlatego zabieg nie jest polecany miłośniczkom wyrazistego makijażu. Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny brwi metodą piórkową? Po pierwsze efekt jest trwały i utrzymuje się od 2 do 3 lat. Po drugie uzyskujemy naturalne, nieprzerysowane brwi. Ważny jest również fakt, że jest to zupełnie bezbolesny zabieg. Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania takiego zabiegu? Nie powinny go wykonywać osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę oraz inne choroby skóry. Przeciwskazaniem jest również przyjmowanie niektórych leków.

Metoda piórkowa brwi kosztuje od 500 do 1000 zł. Wszystko zależy od tego, ile brwi będziemy „dorysowywać”. Warto też pamiętać, że choć efekt ma się utrzymać nawet do 3 lat, brwi należy uzupełniać — przynajmniej raz na rok. Daje to wówczas optymalne rezultaty.