Zabieg karboksyterapii trwa od kilku do kilkunastu minut. Czas zależy od obszaru, na jakim aplikowany jest dwutlenek węgla, a także od ilości jego zużycia. Czasem lekarz musi wykonać kilka poprawek, aby efekt był jak najlepszy. W trakcie karboksyterapii pacjenci odczuwają to, co podczas zwykłego zastrzyku: ukłucie, a następnie niewielki ból i uczucie „rozpychania” pod skórą. Zabieg można nie tylko poczuć, ale również zobaczyć – cienkie linie i niewielkie wypukłości znaczą miejsca, którymi gaz porusza się pod skórą.
Karboksyterapia – zastosowanie
Dwutlenek węgla okazał się niezwykle skutecznym narzędziem w walce z niedoskonałościami urody.
1. Karboksyterapia pomaga usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulit
Karboksyterapia pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach — brzuch, uda, pośladki, ramiona. Komórki tłuszczowe reagują na wprowadzony do tkanek dwutlenek węgla. Jego część wewnątrz skóry zmienia się w kwas węglowy, który następnie rozpuszcza komórki tłuszczowe. Te w wyniku procesu lipolizy rozpadają się i zostają wydalone. Finalnie uzyskuje się wyraźny efekt wyszczuplenia i wygładzenia skóry.
2. Karboksyterapia na rozstępy.
Zabieg karboksyterapii może być także skutecznym sposobem na rozstępy. Zabieg z dwutlenkiem węgla wstrzykiwanym pod skórę powoduje, że nieestetyczne blizny mogą się zmniejszyć nawet do 80%.
3. Karboksyterapia na twarz — wygładzenie zmarszczek.
Po wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla przyspieszony zostaje przepływ tlenu, krwi i składników odżywczych w organizmie, co wpływa na odnowę komórek skóry i na polepszenie mikrokrążenia. W wyniku tego zwiększa się produkcja kolagenu, co ma wpływ na poprawienie elastyczności skóry.
4. Karboksyterapia na oczy — pozbycie się cieni pod oczami
Skóra w obszarze oczu jest bardzo delikatna i wyjątkowo narażona na procesy starzenia. Wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla sprawia, że wytwarzają się nowe naczynia krwionośne, a tkanka tłuszczowa w tym miejscu zostaje zmniejszona.
5. Karboksyterapia skóry głowy — wpływ na włosy
Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę głowy wpływa na cebulki, wzmacniając je, przez co ich wypadanie zostaje ograniczone.
Karboksyterapia – efekty
Karboksyterapia daje szybkie efekty. W przypadku usuwania zmarszczek, zauważalne zmiany pojawią się już po jednym zabiegu. Przy redukowaniu rozstępów, zwalczaniu cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej, pierwsze skutki widoczne są zazwyczaj po pięciu zabiegach. Przerwa pomiędzy kolejnymi sesjami powinna wynosić od tygodnia do kilku tygodni.
Po zabiegu karboksyterapii mogą pojawić się nieznaczne efekty uboczne. W przypadku twarzy i okolic oczu najczęściej pojawiają się zaczerwienienie, siniaki oraz obrzęki. Zabieg przeprowadzona na udach może spowodować uczucie ciężkich i zmęczonych nóg. Karboksyterapia brzucha wywołuje czasem chwilowe wzdęcia. Oprócz tego skóra we wszystkich miejscach może być lekko rozgrzana oraz bardziej wrażliwa na dotyk. Bardzo rzadko pojawia się stan zapalny.
Karboksyterapia — cena
Cena karboksyterapii wynosi 100-350 zł. Koszt całkowity zależy od wybranego obszaru leczenia oraz ilości zabiegów.