Na co wybrać się z dzieckiem do teatru?

Czy teatr to miejsce wyłącznie dla osób dorosłych? Nie do końca. Magiczne miejsce z grą aktorów to nie tylko rozrywka i sposób na spędzenie czasów dla rodziców, ale też młodszych widzów. Podpowiemy w jaki sposób dobrać sztukę tak, aby była przyjazna dla całej rodziny oraz dla najmłodszych!

Teatralne emocje są niepowtarzalne. W zachwyt prowadzają wielu odbiorców, w praktycznie różnym wieku. Żeby wzbudzić u dzieci zainteresowanie teatrem, musisz jednak odpowiednio dobrać sztukę. W jaki sposób to zrobić?

Postaw na kolory i bajkowość!

Przede wszystkim pamiętaj, że ciekawa dla dzieci sztuka musi być dynamiczna. Najmłodsi chcą obrazów, w których praktycznie cały czas się coś dzieje. Do tego wskazana jest kolorowa i ciągle zmieniająca się scenografia oraz barwne stroje aktorów. Sztuki dla dzieci powinny mieć również wyjątkowo łatwą w zrozumieniu aranżację oraz morał, który będzie pomagał dzieciom zrozumieć sens opowieści.

Jeżeli dziecko jest otwarte, lubi poznawać świat i inne osoby, to dobrze, jeżeli w sztuce będzie interakcja aktora z publicznością. Na pewno młody odbiorca nie odrzuci podchodzącego do niego stwora z baśni czy bohatera. Wiele dzieł teatralnych odpowiada też na współczesne wymagania, przenosząc na deski teatru popularne bajki kreskówki czy seriale. Na taką sztukę też warto zabrać dziecko, szczególnie jeżeli ma sporą dawkę humoru!

Pamiętaj, że nie możesz odstraszyć widza!

To najważniejsza kwestia związana z pierwszą sztuką. Jeżeli od początku zrazisz dziecko do teatru, to na długie lata to nie będzie chciało do niego chodzić. Bardzo ciekawą opcją będzie wspólny wybór sztuki, na którą się wybierzecie. W ten sposób mały odkrywca również będzie miał wpływ na swój kontakt z teatrem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o współczesnym teatrze, wejdź na stronę internetową https://teatrkomedia.pl/ – znajdziesz tam wiele informacji zarówno o sztukach dla dzieci jak i tych adresowanych wprost do dorosłych. Do zobaczenia na widowni!