Na co warto zwrócić uwagę wybierając legginsy plus size?

Jeśli masz już dość szarych i rozciągniętych dresów oraz oversizowych bluz, w których wyglądasz, jak w kolorowym worku, to postaw na profesjonalną odzież sportową, w rozmiarze plus size. Zapewne niejednokrotnie chciałaś zaprezentować się atrakcyjnie i modnie, nie tylko na treningu. Tutaj z pomocą przychodzą renomowane marki, których produkty charakteryzują się ciekawym designem i doskonałym wykonaniem. Oferują one niezwykle oryginalne stroje sportowe, również dla nieco większych Pań, w tym także wiele modeli ciekawych legginsów. 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając legginsy plus size?

Jeżeli istotna dla Ciebie jest jakość i oryginalny design, ale równocześnie poszukujesz komfortowej i praktycznej odzieży sportowej, to warto zrobić dokładny research i wybrać profesjonalne modele plus size. W szczególności, aby czuć się wygodnie i efektownie się prezentować w legginsach, należy zdecydować się na odzież specjalnie dedykowaną dla nieco większych Pań. Dzięki temu możemy osiągnąć wyznaczony cel i podkreślić swoje kobiece atuty. Dlatego też wychodząc na siłownię, powinnyśmy odrzucić w kąt luźne spodnie dresowe i zdecydować się na stylowe legginsy.

Tutaj pojawia się pytanie, jaki wybrać model na trening, a jaki do codziennego użytku? Zazwyczaj inspiracji i oczywiście informacji, czy też opinii na interesujący nas temat, szukamy w internecie. Jednakże często wydaje się nam, że przeszukaliśmy wszystkie źródła i nadal nic nie znalazłyśmy, co byłoby dla nas odpowiednie. Zwłaszcza jeśli potrzebujemy odzieży w rozmiarze plus size. 

Niestety na polskim rynku aktualnie jest trudno znaleźć legginsy powyżej rozmiaru L, które są odpowiednie dla nieco większych, kobiecych kształtów. 

Zsuwające się legginsy, które ciągle musimy podciągać i kontrolować, żeby nie spadły, to najgorsze, co może się przytrafić podczas treningu. Jeśli do tego doliczymy wrzynający się w ciało materiał, który jest zbyt ciasny na udach lub łydkach, to już prawdziwy dramat. Dlatego też musimy zadbać o odpowiednio elastyczne i we właściwym rozmiarze legginsy, aby zapewnić sobie pełne skupienie i komfort podczas wykonywanych ćwiczeń. Oczywiście to samo dotyczy codziennego użytkowania, ponieważ  w każdej sytuacji chcemy czuć się pewnie i wygodnie. Dlatego należy wybrać modele, które dobrze układają się na sylwetce i mają odpowiednio wysoki stan. Niestety najczęściej można spotkać legginsy ze stanem zbyt niskim, dlatego też często zsuwają się podczas ruchu. Podwyższony stan to prawdziwy priorytet, jeśli chodzi o modele dla Pań w rozmiarze plus size, ponieważ jest to element, który skutecznie utrzymuje w ryzach biodra, brzuch i pośladki. Z kolei zbyt nisko usytuowany stan może doprowadzić do tego, że legginsy po prostu zrolują się i zsuną na dół. Natomiast zbyt wysoki stan może sprawiać wrażenie, że znajdujemy się w jakimś ciasnym opakowaniu. Dlatego też wybierając właściwy model dla siebie, który ma zapewniać nam komfort, swobodę i dobre samopoczucie, musimy się nieco postarać i kierować się wymienionymi wytycznymi. 

Oczywiście rodzaj materiału, z którego są wykonane nasze legginsy, to także kluczowa sprawa, zwłaszcza jeżeli chodzi o swobodę ruchu podczas treningów. 

Materiał musi być przewiewny i powinien skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Jego odpowiednia gramatura ma duży wpływ na krycie. Dlatego też materiał o gramaturze powyżej 270 g m3 jest najlepszy, ponieważ jest wytrzymały, gruby i nie prześwituje.

Warto więc zdecydować się na profesjonalną odzież sportową, gdyż jest ona zazwyczaj solidnie wykonana, bardzo trwała i przewiewna. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj szwów. Powinny być one płaskie, ponieważ takie rozwiązanie zapobiega otarciom i nieprzyjemnym podrażnieniom skóry.

Aby dobrze się prezentować w legginsach, w szczególności Panie w rozmiarze plus size muszą przestrzegać kilku zasad. W pierwszej kolejności należy wybrać model adekwatny do rodzaju swojej sylwetki. Fundamentalne znaczenie dla właściwego wyglądu ma także odpowiednio dobrana bielizna, która skutecznie podtrzymuje pupę i której nie widać przez materiał. Poza tym legginsy powinny dobrze przylegać do ciała i właściwie komponować się z resztą garderoby.

Przygotowując strój treningowy XXL, którego punktem kulminacyjnym są legginsy, musisz skomponować swoją odzież w ten sposób, aby zwracać uwagę tylko na jeden ze swoich kobiecych atutów. To znaczy, jeśli twoje legginsy są w jasnych kolorach, to Twoja górna część stroju powinna być bardziej skromna. Jeśli jednak nosisz klasyczną, czarną parę, skorzystaj z okazji, aby założyć top, który fantastycznie podkreśla biust lub wąską talię.

Odzież wierzchnia to z kolei pierwsza rzecz, którą pokazujemy światu.

Jednak często pomijany ten element, gdy decydujemy się na konkretną casualową stylizację, a to niestety jest duży błąd. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, to warto poświęcić dwie minuty na zastanowienie się, jaki płaszcz lub kurtka będą odpowiednie do stylizacji z legginsami. Dzięki dobrze dobranej odzieży wierzchniej dodatkowo możesz podkreślić swój niepowtarzalny styl. 

Zazwyczaj kiedy zakładamy legginsy, to mamy tendencję do noszenia zbyt luźnej. Panie o nieco większych rozmiarach muszą uważać na zbyt obszerne topy, aby nie powiększyć wizualnie swojej objętość. Mylnie uważamy, że kiedy ukryjemy swoje krągłości, to będziemy wyglądały dobrze. Niestety tak nie jest i jeśli niewłaściwie skomponujemy swój strój, wybierając zbyt obszerny top, to możemy optycznie dodać sobie kilka kilogramów.

Jednakże, aby zapobiec modowemu błędowi, najlepiej będzie do legginsów założyć długą bluzkę w rozmiarze plus size, z lejącego, plastycznie układającego się materiału, które zakrywają obszar miednicy i pośladków. 

Dobrze uszyte legginsy to kluczowy element każdej garderoby, nie tylko w rozmiarze plus size. Właściwie skrojona para zapewni wsparcie tam, gdzie jest to potrzebne i równocześnie wyeksponuje Twoje piękne, zgrabne kształty. Jest to świetna podstawa i genialny element konstrukcyjny każdego stroju. 

Dlatego też posiadanie takiego modelu, na którym możesz polegać, jest bardzo pomocne podczas porannych przygotowań.

Polecamy!