Mydło kastylijskie – skład i zastosowanie

Mydło kastylijskie pochodzi z obszarów Hiszpanii, chociaż jego historia związana jest z legendarnym mydłem Aleppo. To właśnie mydło Aleppo zrewolucjonizowało pojęcie o higienie osobistej.

Mydło kastylijskie – skład

Oryginalnie w skład mydła kastylijskiego wchodzą oliwa z oliwek, olej jojoba, olej kokosowy i konopny. Emulsję tworzy wodorotlenek potasu. Mydło kastylijskie nie zawiera konserwantów, substancji sztucznych i zapachowych oraz parabenów. Dzięki temu może być używane nawet do delikatnej skóry dziecka.

Mydło kastylijskie – zastosowanie

Znalezione obrazy dla zapytania mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie ma działanie bakteriobójcze, świetnie sprawdzi się przy problemach skórnych, a także walce z egzemą oraz atopowym zapaleniem skóry. Dzięki zawartym w nim olejom doskonale nawilża skórę , przyczyniając się do poprawy jej kondycji. Mydło znajduje również zastosowanie jako środek do higieny jamy ustnej oraz preparatów do golenia. Świetnie sprawdzi się też jako uniwersalny środek do mycia i czyszczenia oraz jako środek do prania. Można nim umyć owoce, nadaje się również do kąpieli zwierząt domowych. Malarze wykorzystują je do mycia pędzli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz