Modne skórzane portfele męskie

Portfel to ważny męski dodatek, który często mieści nie tylko gotówkę i karty płatnicze, ale także ważne dokumenty, jak prawo jazdy czy dowód osobisty. Ponieważ jest to rzecz, którą nieustannie nosimy przy sobie, powinien być idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Jak wybrać idealny portfel? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki, z których dowiesz się, czym powinny wyróżniać się modne skórzane portfele męskie.

Jak wybrać idealny portfel męski?

Rodzaje portfeli męskich

Zanim przystąpisz do zakupu portfela, zastanów się, co zamierzasz w nim nosić. Jeśli tylko pieniądze oraz karty płatnicze, w zupełności wystarczy Ci mały model składany podwójnie. Będzie on z pewnością komfortowy podczas noszenia w kieszeni i nie będzie jej wypychał. Ponadto w razie potrzeby błyskawicznie go wyciągniesz.

Jeśli Twój portfel musi pomieścić znacznie więcej zawartości, na przykład dokumenty, bilety lub zdjęcia bliskich osób, postaw na większy model składany potrójnie. Zajmuje on jednak więcej miejsca i trudniej go schować do jakiejkolwiek kieszeni, dlatego jest odpowiedni raczej dla mężczyzn, którzy na co dzień noszą portfel w aktówce lub saszetce.

Kolejne pytanie, jakie powinieneś sobie zadać przy wyborze portfela, to rodzaj zapięcia. Producenci męskich portfeli oferują modele zapinane na napy, zamek błyskawiczny lub bez zapięcia. Te ostatnie są może wygodniejsze w użytkowaniu, ale polecane są raczej mężczyznom, którzy nie noszą przy sobie zbyt wielu kart czy dokumentów. Jeśli nie chcesz ryzykować przypadkowego otwarcia portfela i ewentualnego zgubienia jego zawartości, postaw raczej na model z zapięciem.

Szukając idealnego portfela zastanowić Cię może również jego orientacja: możesz postawić na model pionowy lub poziomy. Wybór ten zależny jest jednak jedynie od osobistych preferencji, ponieważ różnią się one jedynie wyglądem oraz układem schowków.

Jakość wykonania portfeli męskich

Ponieważ portfel to rzecz, którą nosimy przy sobie codziennie, powinien być wykonany z jak najtrwalszych materiałów. Do takich z pewnością należy skóra, która oczywiście z czasem może ulec drobnym uszkodzeniom, jak na przykład przetarcia na krawędziach, ale zwykle nadają one portfelowi jedynie charakteru. Naturalna skóra jest również odporna na nieustannie zmieniające się trendy, a portfel z niej wykonany będzie zawsze prezentował się stylowo.

Do produkcji portfeli używa się zwykle skóry bydlęcej lub cielęcej. Taki portfel ma wiele zalet: świetnie radzi sobie z wilgocią, jest odporny na blaknięcia czy uszkodzenia, jest również niezwykle elegancki. Skórzane galanteria kojarzy się z klasą i dobrym smakiem, nie bez powodu biznesmeni noszą skórzane buty, paski oraz aktówki. Minusem natomiast jest cena. Zwykle jest ona dużo wyższa niż cena modeli wykonanych z materiałów syntetycznych, które błyskawicznie się niszczą. Jeśli jednak szukasz modelu na lata, powinieneś sięgnąć po modne skórzane portfele męskie. Taka inwestycja z pewnością Ci się opłaci.

Kolor portfeli męskich

Ostatnia kwestia to kolor portfela męskiego. Tutaj gama kolorystyczna jest zdecydowanie uboższa niż portfeli damskich. Większość producentów oferuje modele czarne, granatowe lub brązowe, które pasują do większości męskich stylizacji.